Projekt wolontarystyczny

Pokaż w kalendarzu: 
0

Chcesz pomagać innym? Interesujesz się wolontariatem? Weź udział w projekcie "MOC_NGO - Silne organizacje, kompetentni liderzy i wolontariusze w podregionie tyskim", oferującym bezpłatne warsztaty oraz dofinansowanie projektów wolontarystycznych. 


 


CO? – Projekt  "MOC_NGO - Silne organizacje, kompetentni liderzy i wolontariusze w podregionie tyskim"
APLIKACJA DO: 30 września 2017 roku


O WYDARZENIU
Projekt "MOC_NGO - Silne organizacje, kompetentni liderzy i wolontariusze w podregionie tyskim" oznacza cykl bezpłatnych warsztatów dla osób w wieku 16-30 lat (także bezrobotnych, poszukujących pracy i in.) podnoszących kompetencje i zwiększających atrakcyjność na rynku pracy oraz możliwość realizowania projektów wolontarystycznych z dowolną organizacją pozarządową z Podregionu Tyskiego (Tychy, Powiat Bieruńsko-Lędziński, Pszczyna, Mikołów) z możliwością dofinansowania ich w kwocie 1000 złotych.

Aktualnie trwa rekrutacja do:

Akademii Rozwoju Liderów NGO działających na terenie podregionu tyskiego, w ramach której zaplanowano cykl szkoleń. Pozwoli on zaspokoić podstawowe potrzeby liderów organizacji pozarządowych i przełoży się na jakość funkcjonowania organizacji, a przede wszystkim na jej rozwój.

Warsztatów umiejętności społecznych dla wolontariuszy - cyklu spotkań zwiększających umiejętności i kompetencje osób związanych z organizacjami, a także tych, które chcą rozpocząć swoją przygodę z wolontariatem. Organizatorzy zapraszają do udziału studentów, uczniów szkół ponadgimnazjalnych w wieku 16-30 lat. Zakwalifikowani uczestnicy mają do wyboru 2 alternatywne ścieżki rozwoju w zależności od zainteresowań i predyspozycji.

Ponadto, każdy uczestnik zakwalifikowany do projektu będzie miał możliwość opracowania swojego mikroprojektu, z wybraną przez siebie organizacją pozarządową. Najlepsze 5 projektów otrzyma dofinansowanie w kwocie 1000 zł.


O ORGANIZATORZE
Centrum Społecznego Rozwoju w Mikołowie jest organizacją pozarządową realizującą projekty prospołeczne.


DLA KOGO?
Projekt skierowany jest do osób w wieku 16-30 lat (także bezrobotnych, poszukujących pracy, studentów, uczniów szkół ponadgimnazjalnych).


SPOSÓB APLIKACJI
Zapisy odbywają się poprzez stronę i trwają tylko do końca września 2017 r.

Limit przyjęć na każdy z modułów to 15 osób.

Więcej informacji o projekcie znajduje się na stronie. 

Twoja ocena: Nic Średnia: 5 (liczba głosów: 1)
Projekt finansowany ze Środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego