Projekt "Wyspecjalizowani na starcie"

Data wydarzenia:
22 Czerwiec, 2017 (Cały dzień)

Interesujesz się nowymi technologiami oraz pracą w branży ICT? Chciałbyś odbyć staż zawodowy? Zobacz, co może zaoferować Ci projekt "Wyspecjalizowani na starcie" i znajdź zatrudnienie dzięki wsparciu Sosnowieckiego Parku Naukowo-Technologicznego.

CO? – projekt "Wyspecjalizowani na starcie"

O PROJEKCIE
Celem jest przybliżenie Uczestników projektu do rynku pracy w branży ICT i/lub nowych technologii. Biorąc udział w projekcie można zyskać wsparcie szkoleniowo-doradcze oraz staż w innowacyjnej firmie, a po zakończeniu udziału pomoc pośrednika pracy. W projekcie przewidziane są następujące formy wsparcia:

• identyfikacja potrzeb Uczestnika,
  • indywidualne poradnictwo zawodowe,
  • warsztaty aktywizacyjne,
  • certyfikowane szkolenia specjalistyczne,
  • atrakcyjne, płatne staże zawodowe,
  • pośrednictwo pracy.

Agencja Rozwoju Lokalnego S.A. w Sosnowcu pełni funkcję instytucji otoczenia biznesu. Wypełniając swoją misję aktywnie współpracuje z samorządami gospodarczymi, instytucjami i agencjami o zasięgu lokalnym, regionalnym i krajowym oraz gminami Zagłębia Dąbrowskiego.

W projekcie mogą wziąć udział osoby zamieszkałe na terenie województwa śląskiego, które:

• są w wieku 15-29 lat (do dnia poprzedzającego dzień 30. urodzin),
  • nie pracują (tj. są bezrobotne lub bierne zawodowo),
  • nie kształcą się (tj. nie uczestniczą w kształceniu formalnym w trybie stacjonarnym),
  • nie szkolą się (tj. nie uczestniczą w pozaszkolnych zajęciach mających na celu uzyskanie, uzupełnienie lub doskonalenie umiejętności i kwalifikacji zawodowych lub ogólnych, potrzebnych do wykonywania pracy).

Informacje na temat rekrutacji można uzyskać w Biurze Projektu w Sosnowieckim Parku Naukowo-Technologicznym, e-mail: wyspecjalizowani@arl.org.pl

Więcej informacji na temat projektu na stronie.