Projekt "Zielone światło dla młodych"

Chcesz się rozwijać i zdobywać nowe umiejętności? Jesteś zainteresowany/a wzięciem udziału w bezpłatnych szkoleniach podnoszących Twoje kwalifikacje? Chętnie weźmiesz udział w płatnym stażu zawodowym? Weź udział w projekcie „Zielone światło dla młodych”. Aplikuj już teraz!

CO? – projekt „Zielone światło dla młodych”

Głównym organizatorem projektu jest firma SPAWIN Sylwester Brzęczek oraz Centrum Szkoleniowo-Doradcze Stanisław Bednarz.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Skierowany jest do osób w wieku 18-24 lat pozostających bez zatrudnienia. Uczestnikom projektu oferowane jest bezpłatne wsparcie w zakresie:

1. Doradztwa zawodowego.
  2. Kursów zawodowych (spawanie metodą MAG lub TIG; ręczne cięcie tlenowe lub plazmowe).
  3. Płatnych 3-miesięcznych staży zawodowych (dla 80% uczestników).
  4. Warsztatów aktywnego poszukiwania pracy oraz wizerunkowych.

Każdy uczestnik otrzyma: materiały szkoleniowe, ubezpieczenie NNW, zwrot kosztów dojazdu na szkolenia oraz poczęstunek w trakcie szkoleń.

Za udział w kursach zawodowych uczestnicy otrzymają stypendium szkoleniowe, a za udział w stażu stypendium stażowe.

W projekcie mogą wziąć udział osoby w wieku 18-24 lat zamieszkujące województwo śląskie, które spełniają łącznie poniższe warunki:

• nie pracują (tj. są bezrobotni lub bierni zawodowo),
  • nie kształcą się (w trybie dziennym).

Informacje na temat rekrutacji dostępne są na stronie projektu.