Projekty: "Czas na zmiany" i "Młodość to atut"

Myślisz o zdobyciu nowych kwalifikacji lub poszukujesz pracy? Weź udział w jednym z projektów organizowanych przez Firmę POLBI oraz Mazowiecką Grupę Szkoleniowo-Doradczą i zdobądź nowe możliwości zawodowe!

CO? – projekty: "Czas na zmiany"; "Młodość to atut"

O PROJEKTACH
Czas na zmiany

W ramach projektu otrzymasz wsparcie doradcy zawodowego, szkolenia z zakresu doskonalenia kompetencji interpersonalnych (Komunikacja interpersonalna, Radzenie sobie ze stresem, Aktywne poszukiwanie pracy) oraz wsparcie coacha. Każdemu Uczestnikowi Projektu zaproponowany zostanie kurs lub szkolenie podnoszące kwalifikacje zawodowe zgodnie ze zdiagnozowanymi w trakcie wcześniejszych spotkań potrzebami. Po zakończeniu kursu otrzymasz pomoc w znalezieniu odpowiednich ofert pracy.

W projekcie mogą wziąć udział studenci stacjonarni, zaoczni i wieczorowi studiów I stopnia (w tym studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku), którzy:

• są bezrobotni lub bierni zawodowo,
  • ukończyli 29 rok życia,
  • zamieszkują województwo śląskie,
  • posiadają maksymalnie średnie wykształcenie.

Udział w projekcie jest bezpłatny, realizowany będzie na terenie Katowic, Bielska-Białej i Częstochowy. Uczestnikom projektu zwrócony zostanie koszt dojazdów na szkolenia oraz koszt opieki nad osobami zależnymi.

Młodość to atut

Projekt zapewnia spotkania z doradcą zawodowym i coachem, warsztaty z kompetencji interpersonalnych (kompetencje miękkie oraz z zakresu umiejętności aktywnego poszukiwania pracy) oraz pośrednictwo pracy.

Dodatkowe formy wsparcia (każdy może wybrać jedną z trzech poniżej):

• szkolenia podnoszące kwalifikacje zawodowe,
  • 3-miesięczne płatne staże,
  • jednorazowa dotacja na utworzenie działalności gospodarczej.

Kto może wziąć udział w projekcie:

• studenci zaoczni i wieczorowo w wieku 18-29 lat, zamieszkujący województwo śląskie,
  • osoby należące do grupy NEET (tj. nieprzejawiające aktywności zawodowej, niekształcące się, nieszkolące się z funduszy publicznych w ostatnich 4 tygodniach),
  • bezrobotni i bierni zawodowo.

Udział w projekcie jest bezpłatny, a liczba miejsc ograniczona. Uczestnikom zapewnione zostaną akcesoria szkoleniowe, a w czasie 8-godzinnych warsztatów – przerwy na kawę i lunch.

ZAPISY
Więcej informacji na temat projektów i informacja o rekrutacji znajduje się na stronie.

Twoja ocena: Nic Średnia: 5 (2 votes)