Promocja projektu „Job Shadowing - Cień Szansy” na WNS

Data wydarzenia:
4 Kwiecień, 2019 - 10:00 - 14:00

Nie bierz pracy w ciemno! Chcesz dowiedzieć się jak to jest pracować na wymarzonym stanowisku? Przez kilka dni "być cieniem" jednej z kluczowych osób w prestiżowych organizacjach i przeżywać to co ona? Dowiedz się więcej na temat projektu „Job Shadowing - Cień Szansy” od jego twórców. Spotkaj przedstawicieli Organizacji Studenckiej PANEUROPA 4 kwietnia 2019 r. na Wydziale Nauk Społecznych.

CO? – Promocja projektu „Job Shadowing - Cień Szansy”
KIEDY? - 4 kwietnia 2019 r., w godz. 10.00 – 14.00
GDZIE? - Uniwersytet Śląski, Wydział Nauk Społecznych
(Katowice, ul. Bankowa 11), hol główny

Czy praca marzeń jest pustym sloganem i czymś co nie jest w żaden sposób zgodne z rzeczywistością, a może jest czymś co jest w zasięgu ręki?

Na to pytanie postanowili sobie odpowiedzieć studenci z Organizacji Studenckiej PANEUROPA Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, którzy stworzyli projekt "Job Shadowing - Cień Szansy". Projekt ten opiera się na idei job shadowingu, czyli byciu "cieniem" danego stanowiska pracy. Polega on na obserwacji pracownika podczas jego codziennych zadań oraz nauki poprzez praktykę. Główną zaletą job shadowingu jest to, iż pozwala on skonfrontować opis danego stanowiska z rzeczywistością, a także daje odpowiedź potencjalnemu pracownikowi czy chce on dalej iść tą ścieżką kariery, czy może zdecyduje się na coś innego.

Warto nadmienić, że projekt ten uzyskał wsparcie finansowe ze strony korporacji KPMG, wygrywając program Ideas Loading, który odbył się w styczniu br. Komisja nagrodziła go za innowacyjność oraz perspektywiczność zagadnienia.

Jednym z punktów projektu jest Wielki Finał, który odbędzie się w maju. Będzie on spotkaniem uczestników job shadowingu i firm biorących udział w projekcie oraz okazją do wymiany doświadczeń związanych z tym procesem.

Projekt jest skierowany do studentów uczelni na Górnym Śląsku.

Rekrutacja do projektu trwa do 14 kwietnia 2019 r. Warto zapoznać się również ze stroną internetową projektu.

Organizacja Studencka PANEUROPA została założona w 2000 roku na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Jej celem jest umożliwienie studentom poznania świata biznesu już od pierwszego roku studiów.

Na spotkanie nie obowiązują zapisy.
Zapraszamy do odwiedzenia stoiska!

Twoja ocena: Nic Średnia: 5 (2 votes)