Przyjdź na wykład "Praktycznie o praktykach FP"

Future Processing (FP) zaprasza do udziału w płatnych praktykach letnich. O programie praktyk będzie można usłyszeć w środę 9 kwietnia 2014 r. o godzinie 13:00 podczas wykładu "Praktycznie o praktykach FP" w Auli C wydziału AEiI Politechniki Śląskiej.

W trakcie dwumiesięcznego cyklu zajęć praktykanci będą uczestniczyć w wielu formach szkoleniowych, zdobywając wiedzę i umiejętności pozwalające w przyszłości wykonywać pracę inżyniera oprogramowania. Po ich zakończeniu będą mieli szansę na zatrudnienie w firmie.

Do wzięcia udziału w wykładzie zaproszone są wszystkie osoby zainteresowane branżą IT, zarówno studenci i absolwenci Politechniki Śląskiej, jak i innych uczelni.

W pierwszej części wykładu wystąpi prowadzący praktyki Bartłomiej Michalski - starszy programista FP, prelegent wielu konferencji poświęconych branży IT oraz współorganizator cyklu wykładów i warsztatów "Dobre Praktyki Wytwarzania Oprogramowania".
W swoim wystąpieniu opowie o programie praktyk, który obejmuje m. in. naukę analizy kodu źródłowego, zbierania wymagań, przeprowadzania testów automatycznych i funkcjonalnych, prowadzenia badań niefunkcjonalnych aspektów aplikacji oraz raportowania ich stanu jakościowego.
Bartłomiej Michalski wytłumaczy także, jak ważna w pracy przyszłego inżyniera oprogramowania jest kreatywność, umiejętność modelowania i pracy zespołowej – cechy, które uczestnicy zeszłorocznych praktyk udoskonalali projektując… "super butelkę".

W drugiej części wykładu wystąpi Sławomir Rudawski, który zaprezentuje jak wykorzystać telewizor SDK Samsung Smart TV do tworzenia aplikacji. Będzie to przykład jednej z wielu form szkoleniowych, w której obok warsztatów, ćwiczeń indywidualnych i grupowych, paneli dyskusyjnych i konsultacji ze specjalistami, będą uczestniczyć tegoroczni praktykanci.

Dodatkowe informacje na temat wykładu i praktyk można znaleźć na stronie.
Rekrutacja na praktyki trwa do 18 kwietnia 2014 r.