Rekrutacja do Akademii Praw Człowieka 2019

Do 10 lutego 2019 r. rozpoczyna się aplikacja studentów i absolwentów do programów Akademii Praw Człowieka Humanity in Action w Polsce, Niemczech lub USA. Szczególnie zachęcamy do aplikowania osoby, które są zainteresowane prawami człowieka, działaniami pro-obywatelskimi albo na rzecz walki z dyskryminacją.

CO? - nabór do Akademii Praw Człowieka 2019
APLIKACJA DO: 10 lutego 2019 r.

O AKADEMII
Uczestnicy wezmą udział w intensywnych czterotygodniowych programach edukacyjnych w Europie lub Stanach Zjednoczonych, w których uczestniczy ok. 20-24 studentów z różnych krajów wybranych w ramach dwuetapowej rekrutacji. Zagadnienia każdego programu odpowiadają na lokalne i współczesne wyzwania dla różnorodności, sprawiedliwości społecznej i liberalnej demokracji. Jednocześnie podczas warsztatów i treningów uczestnicy zdobędą praktyczne umiejętności, jak efektywnie działać na rzecz zmiany społecznej i jak być skutecznym liderem oraz wspólnie poszukają rozwiązań zapobiegających dyskryminacji czy mowie nienawiści. Celem Akademii jest promowanie porozumienia między ludźmi z różnych kultur, docenienie różnych perspektyw i podejść oraz inspirowanie do działania.

Wszystkie programy Humanity in Action są bezpłatne. Organizatorzy pokrywają koszty zakwaterowania (dla uczestników nie mieszkających na stałe w mieście, w którym odbywa się program), lokalnego transportu i większą część kosztów wyżywienia.

Po programie, w ciągu następnego roku, uczestnicy pracują indywidualnie lub grupowo nad autorskimii pomysłami na projekty społeczne – tzw. “Action Project”, które wdrażają w swoich lokalnych społecznościach. W poprzednich latach projekty absolwentów miały różnorodne formaty: od filmów dokumentalnych i spektakli teatralnych po projekty organizacji pozarządowych, kampanie i startupy społeczne. Etap wdrażania Action Project nie jest zobowiązaniem w pełnym wymiarze czasu i jest indywidualnie realizowany przez absolwentów programów, oprócz ich innych zobowiązań.

Unikalną wartością po ukończeniu programu jest zaproszenie do HIA Senior Fellows Network. Absolwenci mogą korzystać z aktywności organizowanych przez sieć, uczestniczyć w dedykowanych im programach edukacyjnych i międzynarodowych konferencjach HIA, a także korzystać z oferty programów stażowych w Parlamencie Europejskim, Kongresie USA i międzynarodowych organizacjach pozarządowych/ instytucjach w Europie i USA.

Studenci ze wszystkich kierunków studiów licencjackich, magisterskich, podyplomowych i doktoranckich lub absolwenci, którzy ukończyli studia nie wcześniej niż w 2017 roku, i posługujący się językiem angielskim na poziomie bardzo dobrym.

Szczególnie zachęcane do aplikowania są osoby, które są zainteresowane prawami człowieka, działaniami pro-obywatelskimi albo na rzecz walki z dyskryminacją.

APLIKACJA
Zgłoszenie do 10 lutego 2019 r.
Więcej informacji na stronie.