Rekrutacja do Letniej Szkoły Wyszehradzkiej

Data wydarzenia:
1 Marzec, 2019 (Cały dzień) - 31 Marzec, 2019 (Cały dzień)

Wykłady, warsztaty i debaty, które koncentrują się na wydarzeniach z przeszłości i szukają odpowiedzi na problemy i wyzwania współczesnego świata –  rekrutacja uczestników  na 18. Letnią Szkołę Wyszehradzką już trwa!

CO? - 18. Letnia Szkoła Wyszechradzka
APLIKACJA DO: 31 marca 2019 r.

Letnia Szkoła Wyszehradzka jest programem edukacyjnym adresowanym do młodych osób z krajów Grupy Wyszehradzkiej i Europy Wschodniej. Tegoroczna 18. edycja położy szczególny nacisk na analizę  przeszłości i przyszłości jako nierozdzielnego duetu pozwalającego rozumieć rzeczywistość.

Szkoła odbędzie się w dniach 1-13 lipca br., a program podzielony będzie na dwie części:

1. pierwszy tydzień: wykłady i debaty, które będą prowadzone przez wybitnych specjalistów z różnych dziedzin z całej Europy,
  2. drugi tydzień: intensywne warsztaty z obszarów: MEDIA, BIZNES i DZIEDZICTWO KULTUROWE.

W programie znajdą się także jednodniowe komponenty: Pamięć Europejska, Rocznice (upadek Muru Berlińskiego, przyłączenie Grupy Wyszehradzkiej do UE, itd.) i Dyplomacja Kulturalna.

Projekt jest okazją, aby zdobyć wiedzę oraz poznać ekspertów i uczestników z całej Europy.

Stowrzyszenie Willa Decjusza w Krakowie. Strategicznym sponsorem programu jest Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki.

Studentów, doktorantów, młodych nauczycieli, przedsiębiorców, dziennikarzy, młodych profesjonalistów i aktywistów z Grupy Wyszehradzkiej, krajów Europy Centralnej i Wschodniej, a także krajów Partnerstwa Wschodniego. Program skierowany jest do osób w wieku 18-32.

APLIKACJA
Aplikacja trwa do 31 marca br. poprzez fomularz zgłoszeniowy.

Więcej informacji na stronie.