Rozpoczęła się rekrutacja do Akademii Młodych Dyplomatów!

Rozpoczeła się rekrutacja do XI edycji Akademii Młodych Dyplomatów. Nabór trwa do 30 czerwca 2014 r. Akademia Młodych Dyplomatów (AMD) jest pierwszym w Polsce, unikatowym programem dyplomatycznym, przygotowującym studentów ostatnich lat studiów oraz młodych absolwentów do rekrutacji do polskiej służby zagranicznej, polskiej służby cywilnej oraz instytucji europejskich i organizacji międzynarodowych.

Program Akademii Młodych Dyplomatów został stworzony z myślą o studentach ostatnich lat studiów i młodych absolwentach, którzy rozpoczynają karierę zawodową. W procesie rekrutacji rozpatrywane są następujące kryteria:

• zainteresowanie tematyką stosunków międzynarodowych i perspektywa pracy w środowisku międzynarodowym,
  • zaangażowanie społeczne, działalność w organizacjach studenckich i pozarządowych, udział w wymianach międzynarodowych,
  • osiągnięcia naukowe, stypendia, publikacje,
  • ukończenie co najmniej I roku studiów licencjackich,
  • dobra znajomość języka angielskiego - co najmniej na poziomie B2 (inne języki są dodatkowym atutem),
  • wykazywanie się cechami opisanymi w Profilu Idealnego Kandydata AMD.

Procedura rekrutacji:

1. By zaaplikować do AMD należy najpierw wypełnić formularz rejestracyjny.
  2. Następnie z każdym kandydatem zostanie przeprowadzona przez telefon krótka rozmowa kwalifikacyjna.
  3. O terminie będziemy wcześniej informować drogą mailową.
  4. Przejść pozytywnie proces weryfikacji przez Komisję Rekrutacyjną EAD.
  5. Po otrzymaniu pozytywnej informacji o wynikach rekrutacji, uiścić opłatę i przesłać ankietę do almanachu studentów XI edycji AMD.

Pierwsza tura rekrutacji trwa do 30 czerwca 2014 r.
Wyniki zostaną ogłoszone do 4 lipca.
Druga tura rekrutacji zakończy się 2 listopada.
Informacje o zakwalifikowaniu do AMD kandydaci otrzymają do 7 listopada.

Więcej informacji na temat Akademii dostępnych jest na stronie.

Twoja ocena: Nic Średnia: 3 (3 votes)