Ruszyła 19. edycja konkursu "Grasz o staż"

Data wydarzenia:
26 Luty, 2014 (Cały dzień) - 7 Kwiecień, 2014 (Cały dzień)

Rozpoczęła się kolejna odsłona najstarszego i największego konkursu na polskim rynku akademickim - Grasz o staż. W tym roku studenci i absolwenci będą mogli zagrać o 240 płatnych staży w organizacjach reprezentujących różne branże i sektory gospodarki. Wszyscy chętni do udziału w konkursie powinni rozwiązać wybrane przez siebie zadania do 7 kwietnia 2014 roku.

Kto może wziąć udział w konkursie?
W „Grasz o staż” mogą wziąć udział studenci trzeciego, czwartego, piątego  roku studiów jednolitych, studenci trzeciego i czwartego roku studiów I stopnia, studenci studiów II stopnia, a także absolwenci uczelni wyższych, którzy nie ukończyli 30. roku życia. Wystarczy rozwiązać minimum jedno, a maksymalnie trzy zadania konkursowe wybrane spośród wyodrębnionych pięciu konkursowych kategorii.

Które firmy oferują staże?
Liczne grono firm obecnych w konkursie w poprzednich latach, takich jak: Lidl Polska, Microsoft, PGNiG Termika, Orange Polska, Roche czy Zakłady Farmaceutyczne Polpharma SA zasiliły w tym roku organizacje, które po raz pierwszy zdecydowały się przyłączyć do inicjatywy. Wśród nich widnieją między innymi Actavis Polska, Arla Foods/SSC, Aviva, EGIS Polska, Grupa LOTOS S.A., Link4 T.U. S.A, Philip Morris International w Polsce, Rolls-Royce Poland Sp. z o.o. czy Wedel. W 19. edycji konkursu na wakacyjne staże laureatów zaproszą również po raz kolejny instytucje administracji publicznej: Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego i Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych.

Co można wygrać?
Dzięki „Grasz o staż” studenci i absolwenci rokrocznie otrzymują szansę na zdobycie wyjątkowych doświadczeń pod okiem specjalistów. Różnorodność oferty płatnych staży w ramach konkursu sprawia, że każdy może w niej znaleźć coś dla siebie – zarówno osoby z uniwersytetów, jak i uczelni technicznych. Dla wielu wygrana często stanowi przepustkę do kariery zawodowej. Statystyki prowadzone przez organizatorów wskazują, że blisko połowa laureatów po odbytym stażu kontynuuje współpracę z fundatorami minionej edycji „Grasz o staż”.

Oferta konkursowa obejmuje także atrakcyjne nagrody dodatkowe, których celem jest wsparcie rozwoju i podniesienie kwalifikacji laureatów. Jeden z uczestników otrzyma zaproszenie na trzytygodniowy program Mediacji, Negocjacji i Prezentacji na Uniwersytecie St Andrews w Wielkiej Brytanii. Wśród innych nagród są studia podyplomowe, szkolenia specjalistyczne, kursy językowe, prenumeraty branżowych czasopism, książki o tematyce biznesowej.

Więcej informacji na stronie i profilu facebook.