Ruszyła V edycja Akademii Menedżera Zrównoważonego Rozwoju!

Dołącz do Akademii Menadżera Zrównoważonego Rozwoju - skorzystaj z bezpłatnych szkoleń, rozwiń swoje kompetencje menadżerskie, przygotuj projekt z zakresu zrównoważonego rozwoju i wygraj staż! Zgłoszenia przyjmowane są do 26 kwietnia 2015 roku.

Akademia Menedżera Zrównoważonego Rozwoju to pięć dni intensywnego treningu menedżerskiego, warsztatów szkoleniowych i spotkań przeznaczonych dla studentów, organizowanych przez Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska. Głównym celem Akademii jest zwiększenie świadomości i wiedzy w zakresie zrównoważonego rozwoju społecznego, gospodarczego i ekonomicznego studentów w Polsce oraz wyszkolenie przyszłych menedżerów, którzy swoją pracą będą wcielać w życie ideę zrównoważonego rozwoju.  W Akademii mogą wziąć udział pełnoletni studenci uczelni państwowych i prywatnych, studiów stacjonarnych, niestacjonarnych i podyplomowych, którzy w momencie trwania Akademii nie ukończyli 26. roku życia.

Dzięki udziałowi w Akademii uczestnicy:

• rozwiną kompetencje menedżerskie w ramach treningu interpersonalnego;
  • poznają ideę sieci Natura 2000 i walory przyrodnicze wybranego obszaru Natura 2000;
  • poznają przykłady (dobre praktyki) realizujące ideę zrównoważonego rozwoju – w biznesie, w inwestycjach infrastrukturalnych;
  • poznają perspektywę przedstawicieli różnych sektorów – administracji, nauki, przedsiębiorstw, organizacji pozarządowych;
  • poznają założenia przygotowania i realizacji projektu w zakresie zrównoważonego rozwoju oraz możliwości jego dofinansowania;
  • przygotowują założenia projektu z zakresu zrównoważonego rozwoju (fiszka projektowa).

Dla zespołu, który wykona najlepszą fiszkę projektową przewidziana będzie nagroda – płatny miesięczny staż w GDOŚ lub w jednej z regionalnych dyrekcji ochrony środowiska.

Więcej informacji na stronach www.poczujnature.pl i www.gdos.gov.pl.