Spotkanie z Przedstawicielami Krajowej Administracji Skarbowej

Chcesz dowiedzieć się czym zajmuje się administracja skarbowa? Jakie są etapy postępowań do Służby Celno - Skarbowej? Przyjdź na spotkanie z przedstawicielami KAS i dowiedz się w jaki sposób funkcjonuje ten organ ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego!

CO? – spotkanie z Przedstawicielami Krajowej Administracji Skarbowej
KIEDY? – 25 października 2023 r. , w godz. 13.15 – 14.45
GDZIE? – sala A1.13, Wydział Humanistyczny (Katowice, ul. Uniwersytecka 4)

Administracja skarbowa, jaka jest dziś? Poznaj nas! Zobacz, jak się zmieniamy!

Bloki tematyczne:

• Co to jest Krajowa Administracja Skarbowa?
  • Jakim jest pracodawcą?
  • Jak podąża za trendami?
  • Praktyki w KAS.
  • Postępowania rekrutacyjne do śląskiej KAS – informacje praktyczne (np. etapy postępowań do Służby Celno-Skarbowej i Służby Cywilnej).

Spotkaniu będzie towarzyszyć projekcja filmów:

• 5 lat KAS,
  • 100-lecie Służby Cywilnej - dołącz do nas!

O INSTYTUCJI
Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) dba o realizację dochodów z tytułu podatków, należności celnych, opłat i niepodatkowych należności budżetowych. Chroni interesy Skarbu Państwa i obszaru celnego Unii Europejskiej.

KAS egzekwuje przepisy dotyczące zdrowia publicznego, ochrony konsumentów i środowiska naturalnego. Kontroluje produkty i wyroby importowane, które mogą stwarzać zagrożenie dla użytkowników i konsumentów lub środowiska. Należą do nich m.in.: środki ochrony roślin, zagrożone gatunki fauny i flory, odpady oraz inne produkty niebezpieczne.

Na wydarzenie obowiązują zapisy, które odbywają się poprzez formularz.

Uczestnicy zostaną poinformowani o zakwalifikowaniu na dzień przed wydarzeniem drogą telefoniczną.