Stacja Naukowa Polskiej Akademii Umiejętności

29 listopada 2013 r. na mocy uchwały Rady Polskiej Akademii Umiejętności uruchomiona zostanie pierwsza w Polsce Stacja Naukowa Polskiej Akademii Umiejętności, której siedziba mieścić się będzie w Katowicach, w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Śląskiego, przy ul. Uniwersyteckiej 4. Jednostka skonsoliduje środowisko naukowe Śląska i całej Polski.

Podobne stacje istnieją obecnie w Montrealu oraz Nowym Jorku.

Stacja Naukowa PAU przyczyni się do zacieśnienia współpracy uczonych wywodzących się z różnych uczelni, współdziałania badaczy reprezentujących zarówno nauki ścisłe, jak i humanistyczne oraz podejmowania trudnej, interdyscyplinarnej tematyki badawczej. Stanowić będzie także forum wymiany doświadczeń i poglądów, ułatwi pozyskiwania środków na stypendia dla wybitnych naukowców, da asumpt do organizowania przedsięwzięć naukowych i kulturalnych.

Szczegółowe informacje na temat uruchomienia pierwszej w Polsce stacji PAU znajdziecie Państwo  na stronie.
Informacje o Polskiej Akademii Umiejętności są dostępne na stronie PAU.