Staż w biurze Europoseł Jadwigi Wiśniewskiej.

Chcesz zobaczyć jak funkcjonuje Parlament Europejski? Interesuje Cię kariera Europosła? Wygraj staż w biurze Europoseł Jadwigi Wiśniewskiej.

CO? – staż w biurze Europoseł Jadwigi Wiśniewskiej

Europoseł Jadwiga Wiśniewska od początku swojej pracy w Parlamencie Europejskim organizuje szereg inicjatyw kierowanych do młodzieży. Są to m.in. praktyki i staże dla studentów, konkursy dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych: historyczno-literacki „Prawda i kłamstwo o Katyniu”, multimedialny „Żołnierze Wyklęci. Niezłomni Bohaterowie” oraz konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej. Ponadto, Europoseł Jadwiga Wiśniewska regularnie wyróżnia wyjazdami studyjnymi do Brukseli i Strasburga wolontariuszy, młodych sportowców, uczniów angażujących się w samorząd szkolny oraz zdolnych młodych artystów. W ciągu ostatnich pięciu lat Brukselę odwiedziło ponad 550 osób, które mogły bezpośrednio poznać zasady funkcjonowania Parlamentu Europejskiego oraz zwiedzić zabytkową stolicę Unii Europejskiej.

W październiku, rusza kolejny projekt adresowany do młodych. Studenci z województwa śląskiego powalczą o płatny, 6-tygodniowy staż w biurze Europoseł Jadwigi Wiśniewskiej w Brukseli. Stażyści będą mieli szansę wziąć udział w posiedzeniach parlamentarnych komisji, grup politycznych oraz sesjach plenarnych. Ponadto, zapoznają się z organizacją i zadaniami Instytucji Europejskich: Rady Europejskiej, Komisji Europejskiej czy Rady Unii Europejskiej. Młodzi ludzie będą mieli także okazję, aby sprawdzić swoją znajomość języka obcego, nie tylko podczas tłumaczenia tekstów, czy sporządzania notatek, ale także poprzez współpracę przy projektach związanych z bieżącymi działaniami Europoseł Wiśniewskiej. W ciągu ostatnich pięciu lat staż w brukselskim biurze odbyło 40 studentów

Inicjatywa skierowana jest do studentów z województwa śląskiego.

Studenci z województwa śląskiego zainteresowani odbyciem stażu w biurze Europoseł Jadwigi Wiśniewskiej w Brukseli proszeni są o przesłanie na adres: jadwiga.wisniewska.ep@gmail.com swojego CV z listem motywacyjnym wraz z esejem nt. „Przyszłość Unii Europejskiej – szanse i zagrożenia”.

Studenci, którzy napiszą najlepsze prace wyjadą na miesięczne staże do biura Europoseł Jadwigi Wiśniewskiej w Brukseli.

O wynikach Konkursu "Wygraj Staż w PE" laureaci zostaną powiadomieni telefonicznie.

Szczegóły w Regulaminie oraz pod numerem tel. 34 313 31 40.