Staże im. Roberta Schumana w Parlamencie Europejskim

Pokaż w kalendarzu: 
0

Jeżeli jesteś zainteresowany bliższym poznaniem zasad funkcjonowania Parlamentu Europejskiego i chcesz zdobyć cenne doświadczenie zawodowe w wielokulturowym środowisku, to staż w Parlamencie Europejskim jest właśnie dla Ciebie!



 


CO? - Staże im. Roberta Schumana
APLIKACJA DO: 30 listopada 2019 r.


O WYDARZENIU
Staż trwa 5 miesięcy, rozpoczyna się 1 marca lub 1 października i można go odbywać w Brukseli, Luksemburgu, Strasburgu lub w Biurach PE w 28 państwach członkowskich, a zatem także w Biurze Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu lub w Warszawie.

Staże im. Roberta Schumana przeznaczone są dla absolwentów szkół wyższych - dla osób, które ukończyły studia na poziomie min. licencjatu.

Terminy odbywania stażu

Terminy przyjmowania podań

1 marca - 31 lipca

1 listopada - 30 listopada

1 października - 28/29 lutego

1 czerwca - 30 czerwca


DLA KOGO?
Kandydaci na staż dla absolwentów szkół wyższych:

  • muszą posiadać obywatelstwo jednego z państw członkowskich UE lub kraju kandydującego do przystąpienia do UE (wskazówka: 10% stażystów może pochodzić spoza państw członkowskich lub ubiegających się o członkostwo),
  • muszą mieć ukończony 18. rok życia w chwili rozpoczęcia stażu (nie ma górnej granicy wieku),
  • muszą wykazać biegłą znajomość jednego z języków urzędowych UE,
  • nie odbywali wcześniej płatnego stażu i nie pracowali dłużej niż dwa kolejne miesiące w instytucji lub organie UE (wskazówka: osoby, które brały udział w programie stażowym Erasmus+ mogą nadal aplikować o staż w PE, jeśli staż Erasmus+ nie odbywał się w jednej z instytucji UE i nie trwał dłużej niż cztery tygodnie),
  • w okresie sześciu miesięcy przed rozpoczęciem stażu nie uczestniczyli w programie wizyt naukowych.

SPOSÓB APLIKACJI

  • Rejestracja - odwiedź główną stronę poświęconą stażom, wybierz ofertę, na którą chcesz aplikować, a następnie wypełnij formularz rejestracyjny.
  • Aplikowanie - wybierz stanowisko, które Cię interesuje, zaloguj się na wcześniej utworzone konto, prześlij swoje CV (tylko w formacie Europass) i list motywacyjny (maksymalnie jedna strona).

Możesz ubiegać się tylko o 3 oferty stażowe w jednym okresie aplikacyjnym.

Dokumenty, które należy przesłać po umieszczeniu na liście kandydatów, to: skan dowodu tożsamości, skan dyplomu uczelni wyższej, zaświadczenie o niekaralności (nie starszy niż 6 miesięcy) i zaświadczenie o miejscu zamieszkania.

Procedury rekrutacji i selekcji są odpowiednio dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Istnieje możliwość odbywania staży w innych instytucjach Unii Europejskiej. Najwięcej stażystów przyjmuje Komisja Europejska. Bliższe informacje o stażach w Komisji Europejskiej znajdują się na stronie.

Twoja ocena: Nic Średnia: 5 (liczba głosów: 1)
Projekt finansowany ze Środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego