Staże w instytucjach kultury edycja jesienno-zimowa 2011

W imieniu Narodowego Centrum Kultury zapraszamy do udziału w Jesienno-Zimowej Edycji projektu "Staże w instytucjach kultury". Założeniem programu jest umożliwienie studentom zdobycia praktycznej wiedzy nt. funkcjonowania instytucji kultury oraz pomoc w realizacji bieżących zadań instytucji.

Oferta staży skierowana jest do studentów 3 - 5 roku studiów magisterskich, 3 roku studiów licencjackich oraz 1 - 2 roku studiów uzupełniających magisterskich na kierunkach związanych z kulturą (np. historia, historia sztuki, kulturoznawstwo, animacja kultury, bibliotekoznawstwo, dziennikarstwo, etnologia, archeologia, architektura, teatrologia, muzykologia, sztuki plastyczne, kinematografia) oraz do studentów szkół podyplomowych w zakresie zarządzania i animacji kultury, także absolwentów, którzy nie ukończyli 28 roku życia.

Praktyki odbędą się w państwowych i samorządowych instytucjach kultury, organizacjach pozarządowych oraz firmach prowadzących działalność związaną z obszarem kultury.

Instytucja może powierzyć rekrutację stażysty Narodowemu Centrum Kultury lub skorzystać z możliwości przeprowadzenia rozmów kwalifikacyjnych z wybranymi przez NCK stażystami. Rozmowy kwalifikacyjne odbędą się w dniu 13 października 2011 r.

Termin odbywania staży w Edycji Jesienno-Zimowej obejmuje okres od 24 października br. do 9 marca 2012 r.

Formularze zgłoszenia będą aktywne do 2 października 2011 r. na stronie www.kursnakulture.pl

Dla najlepszych stażystów przewidziano bezpłatne warsztaty z zakresu zarządzania kulturą!

Regulamin projektu stażowego, warunki rekrutacji stażystów i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie www.kursnakulture.pl.

Szczegółowych informacji udziela Pani Irmina Recka-Wyżga:
e-mail: iwyzga@nck.pl