Staże w Kongresie USA i Parlamencie Brytyjskim

Rozpoczęła się rekrutacja do prestiżowego programu stażowego dla polskich studentów, Transatlantic Future Leaders Forum. Na najzdolniejszych czekają staże w Kongresie USA i Parlamencie Brytyjskim.

CO? - prestiżowy program stażowy dla polskich studentów, Transatlantic Future Leaders Forum
APLIKACJA DO: 26 marca 2023 r.

O INICJATYWIE
Transatlantic Future Leaders Forum (TFLF) to organizacja pozarządowa, której kluczowym projektem jest platforma stażowa stworzona, by umożliwić najzdolniejszym polskim studentom odbycie stażu w biurach przedstawicieli władzy ustawodawczej w Waszyngtonie i Londynie.

W ramach bezpłatnego stażu, fundacja TFLF przyznaje każdemu z wybranych kandydatów stypendium pokrywające główne koszty uczestnictwa w programie, takich jak loty, uzyskanie wizy i zakwaterowanie. Staże w Parlamencie Brytyjskim trwają, w zależności od biura parlamentarnego, w terminie czerwiec-lipiec albo wrzesień-październik bieżącego roku. Program stażowy w Kongresie USA potrwa od połowy sierpnia do października 2023 roku. Od tegorocznej edycji TFLF oferuje również możliwość odbycia podwójnego stażu u jednego z Partnerów fundacji.

TFLF nie pobiera żadnych opłat od kandydatów oraz zapewnia stypendia pokrywające główne koszty uczestnictwa w programie.

Organizator zaprasza także 1 marca 2023 r. o godzinie 19.00 na specjalny webinar, na którym będzie można usłyszeć o zaletach stażu. Absolwenci TFLF opowiedzą o tym jak napisać wyróżniającą się aplikację, a przedstawiciele zarządu TFLF odpowiedzą na wszelkie pytania związane z przebiegiem stażu i składaniem aplikacji konkursowej.

Zapisy na webinar odbywają się pod linkiem.

By wziąć udział, kandydaci na stażystów muszą spełniać następujące warunki formalne: posiadać obywatelstwo polskie, status studenta (do ukończenia 26 roku życia) oraz komunikatywną znajomość języka angielskiego.

W trzech etapach Komisja złożona z Zarządu Fundacji oraz dotychczasowych absolwentów programu wyłoni kilkunastu kandydatów, których sylwetki zaprezentowane będą partnerom programu w Londynie i Waszyngtonie.

Kryteria, jakimi kieruje się Komisja, to przede wszystkich osiągnięcia naukowe, działalność społeczna, sukcesy w rozwijaniu zainteresowań, umiejętność prezentowania pomysłów i chęć zmieniania na lepsze otaczającej kandydata rzeczywistości.

Zgłoszenia do programu stażowego przyjmowane są za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej TFLF. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 26 marca 2023 r.