Staże wakacyjne 2015 w USA – rekrutacja do firmy Oracle!

Rekrutacja na staż wakacyjny w firmie Oracle, w tegorocznej edycji Polish - American Internship Initiative, programu w ramach, którego polscy studenci odbędą latem 2015 wakacyjne staże w Stanach Zjednoczonych, została przedłużona! Ci, którzy marzą o stażu w USA mogą składać wnioski aplikacyjne do 30 stycznia 2015 r., do godziny 16.00.

Oracle - międzynarodowa korporacja zajmująca się tworzeniem oprogramowania, przyjmie 1 - 2 studentów na stanowisko "Design Intern", którzy odbędą staż w zakresie grafiki i projektowania komputerowego oraz usability i human interaction [Computer Graphic Design and Human Interaction / Usability].
Oferta skierowana jest do studentów minimum 2 roku studiów na kierunkach: grafiki komputerowej, artystycznych, nauk humanistycznych i psychologii, biegle znających język angielski i sprawnie posługujących się programami do projektowania graficznego.

Staże odbędą się w Redwood City w Kalifornii.

Polish - American Internship Initiative (PAII) umożliwia wyróżniającym się polskim studentom odbycie wakacyjnych staży w renomowanych przedsiębiorstwach w Stanach Zjednoczonych.
Stażyści otrzymują dofinansowanie kosztów podróży do USA oraz pomoc w uzyskaniu wizy. Praktyki oferowane w ramach PAII są płatne i przebiegają wedle planu opracowanego przez przyjmującą firmę jeszcze przed rozpoczęciem stażu. Każdy uczestnik ma przypisanego opiekuna, który nadzoruje jego pracę, informuje o postępach i udziela niezbędnej pomocy. Dzięki temu studenci mają okazję zweryfikować swoją wiedzę w praktyce oraz zdobyć doświadczenie zawodowe ucząc się od najlepszych.

O staże mogą ubiegać się studenci co najmniej drugiego roku studiów stacjonarnych studiujący na polskich publicznych uczelniach wyższych, biegle władający językiem angielskim i legitymujący się bardzo dobrymi wynikami w nauce. Inicjatywa skierowana jest przede wszystkim do beneficjentów Programu Stypendiów Pomostowych oraz uczestników programu PROJEKTOR - Wolontariat Studencki i/ lub wykazujących znaczące zaangażowanie społeczne w ramach innych przedsięwzięć, w szczególności w programach Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Regulamin programu dostępny jest na stronie.

Szczegółowe informacje na temat oferty można znaleźć na stronie.

Rekrutacja przebiega on - line. Termin składania elektronicznych wniosków upływa 30 stycznia 2015 roku (piątek) o godzinie 16:00. Więcej informacji pod adresem.

Program jest przedsięwzięciem Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności organizowanym we współpracy z Ambasadą USA w Polsce i realizowanym przez Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości oraz firmy oferujące staże.

Więcej informacji:
Anna Nowak, Specjalista ds. PR, Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości a.nowak@fep.lodz.pl, tel.: (42) 632 59 91, www.fep.lodz.pl, www.paii.pl; www.stypendia-pomostowe.pl.