Staże zagraniczne w ramach projektu

Blueform zaprasza osoby zainteresowane do udziału w projekcie "Euro WEB.PRO – staże dla osób rozpoczynających pracę WEBMASTERA/PROGRAMISTY". Projekt oferuje możliwość udziału w miesięcznym, bezpłatnym stażu zagranicznym dla programistów, webmasterów i grafików projektujących strony internetowe.

Projekt jest realizowany przy wsparciu Komisji Europejskiej w ramach Programu "Uczenie się przez całe życie" – Leonardo da Vinci.

Uczestnicy programu mają szansę rozwoju zawodowego, zdobycia doświadczenia w pracy w Irlandii w firmach programistycznych i agencjach reklamowych/webmasterskich, związanych z ich dziedziną pracy, porównania metod pracy przyjętych w Polsce z metodami stosowanymi w innych krajach europejskich, nabycia umiejętności pracy w zespole międzynarodowym i poznania innych rozwiązań informatycznych.

Dodatkową zaletą jest doskonalenie umiejętności językowych i nawiązywanie międzynarodowych kontaktów.

W ramach Projektu każdy uczestnik otrzymuje:

• 4 tygodnie stażu w Irlandii,
  • przygotowanie kulturowe i językowe (język branżowy) przed stażem,
  • zakwaterowanie i wyżywienie w Irlandii,
  • przygotowanie kulturowe w Irlandii (wycieczka organizowana przez Partnera Goszczącego),
  • transport z lotniska w Polsce na lotnisko w Irlandii i z powrotem,
  • transport lokalny w Irlandii w ramach obowiązków stażowych,
  • ubezpieczenie NNW,
  • kieszonkowe ok. 400 Euro na dodatkowe wyżywienie i drobne wydatki.

Do projektu poszukiwane są osoby:

• dorosłe, samodzielne,
  • pracujące na stanowisku webmastera, grafika lub programisty z maksymalnie 2 letnim doświadczeniem*,
  • pracujące na innych stanowiskach, jednak kształcących się w zakresach podanych wyżej (myślących o przebranżowieniu),
  • posiadające umiejętności komunikacji w języku angielskim min. na poziomie A2.

Wykluczone są osoby, które już brały udział w stażach i projektach Leonardo da Vinci PLM (jeśli brałeś udział w projektach LdV VETPRO czy IVT – możesz zgłosić się do projektu) oraz uczniowie i studenci studiów stopnia I i II.

Staż na ma charakter nieodpłatny. Stażysta nie zarabia podczas odbywania stażu, ale też nie ponosi kosztów z nim związanych.
Po zakończeniu stażu każdy uczestnik otrzymuje certyfikat Europass – Mobillity, uznawany na europejskim rynku pracy.

Zgłoszenia do Projektu przyjmowane są drogą mailową na adres web.pro@blueform.pl lub osobiście w Biurze Projektu.

Wzory dokumentów znajdują się na stronie:
- formularz zgłoszenia,
- CV (euro pass) w wersji polskiej i angielskiej.

Masz pytania? Organizatorzy zapraszają do kontaktu telefonicznego: 32 470 60 77 .

*istotny jest kierunek, na którym chcesz odbywać staż. Zatem, jeśli jesteś programistą od więcej niż 2 lat, jednak chcesz odbyć staż  z zakresu webmasteringu  czy grafiki, w zakresie którym masz doświadczenie krótsze niż 2-letnie – możesz wziąć udział w projekcie!!!

Nie zwlekaj ze zgłoszeniem!
Liczba miejsc jest ograniczona. Ważna jest kolejność zgłoszeń.