Studentka UŚ nagrodzona w konkursie podatkowym Tax’n’You

15 kwietnia 2011 r. rozstrzygnięty został konkurs podatkowy Tax’n’You, zorganizowany przez firmę KPMG. Dwunastu finalistów zmierzyło się z zagadnieniami podatkowymi. Zostali losowo podzieleni na zespoły i opracowywali rozwiązanie dla konkretnego studium przypadku, a następnie przedstawili je w formie prezentacji. Uczestnicy byli oceniani przede wszystkim za praktyczną znajomość prawa podatkowego, ogólną wiedzę na temat wydarzeń gospodarczych w Polsce i na świecie, umiejętności prezentacyjne i komunikacyjne oraz pracę w zespole.

Trzecie miejsce zdobyła Magda Wróbel, studentka V roku prawa na Wydziale Prawa i Administracji UŚ.

Zwycięzcy poza nagrodami rzeczowymi otrzymali możliwość praktyki w firmie KPMG oraz publikacji artykułu na łamach „Dziennika Gazety Prawnej”.

Tax’n’You to konkurs przeznaczony dla studentów oraz absolwentów, zainteresowanych tematyką prawa podatkowego. Umożliwia uczestnikom skonfrontowanie wiedzy akademickiej o prawie podatkowym z wymaganiami, jakie stawia rynek przed doradcą podatkowym.

Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie internetowej.

O wydarzeniu napisał serwis eurostudent.pl w artykule pt. "Finał konkursu Tax’n’You® rozstrzygnięty!".

O wydarzeniu napisał serwis GazetaPrawna.pl w artykule pt. "Tax’n’You: Studenci nagrodzeni za znajomość podatków".