Stypendium na naukę w renomowanej uczelni w Stanach Zjednoczonych

Fundacja Kronospan już po raz czwarty zapewnia stypendium na naukę w renomowanej uczelni w Stanach Zjednoczonych.

Fundacja Kronospan ufunduje jednej osobie pełne 4-letnie stypendium w Babson College w Massachusetts w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Nauka będzie w pełni opłacona przez Fundację Kronospan, stypendium obejmuje: czesne, zakwaterowanie, podręczniki, ubezpieczenie zdrowotne oraz transport do i z USA.

Program stypendialny został rozpoczęty już w 2011 roku.

"Osobiście mam nadzieję, że w tym roku do Babson College pojedzie ktoś z Polski. Osoby starające się o stypendium muszą reprezentować wysokie wyniki w nauce i być w czołówce uczniów. Dodatkowo powinni być liderami w swoich społecznościach i aktywnie działać na rzecz ich rozwoju. W ramach tego programu Stypendyście zostanie również zaoferowany letni program stażu w firmie Kronospan, począwszy od pierwszego roku, oraz zatrudnienie w firmie po ukończeniu stypendium. Firma Kronospan i Babson College poszukują wysoce zmotywowanych, przedsiębiorczych młodych ludzi, dla których możliwość studiowania w  jednej z wiodących uczelni na świecie wraz z innymi ambitnymi studentami, będzie inspiracją do wdrażania pozytywnych zmian w ich społecznościach." – mówi Joanna Szremska, Dyrektor Personalny Kronospan.

Uczniowie chcący aplikować o stypendium (rekrutacja – jesień 2015 r.), muszą skompletować i wysłać wszystkie niezbędne dokumenty na adres email: scholarship@kronospanfoundation.org najpóźniej do 19 września 2014 roku. Wszystkie dokumenty muszą być w języku angielskim:

• życiorys;
  • świadectwo szkoły średniej;
  • rekomendację od nauczyciela lub pracodawcy;
  • esej, w którym uczeń przedstawi się w minimum 250 słowach (opisze sytuację, osobę, wydarzenie, które miało wpływ na Jego życie lub zmieniło Jego postrzeganie świata. Pokaże jakie ma talenty i umiejętności, da się lepiej poznać i powie co może wnieść do społeczności Kronospan).

Fundacja Kronospan zaprasza.