Szkolenia w ramach programu "Projektor-wolontariat studencki"

Program "PROJEKTOR - wolontariat studencki" zaprasza na szkolenia w ramach programu MŁODY NOBEL – "Jak zafascynować dzieci i młodzież naukami ścisłymi?" oraz "Kryminalistyka dla początkujących – jak poprowadzić zajęcia z tematyki kryminalistycznej?". Odbędą się one 12 i 13 maja 2014 r. w godzinach 16:00 – 20:00 w Katowicach.

1) Jak zafascynować dzieci i młodzież naukami ścisłymi?
- 12 maja 2014 r. -
Szkolenie dotyczy metod przekazywania wiedzy z nauk ścisłych. Uczestnicy dowiedzą się, w jaki sposób zafascynować młode osoby naukami ścisłymi – chemią, fizyką, biologią, matematyką. Szkolenie przeznaczone jest szczególnie dla osób, które nie mają wykształcenia związanego z naukami ścisłymi, ale chcą pracować z dziećmi i poznawać nowe metody pracy.
Szkolenie obejmuje następujące zagadnienia:

• jak uczy się nasz mózg? – podstawowe zagadnienia neurodydaktyki,
  • inspiracje do gier i zabaw z nauk ścisłych,
  • proste doświadczenia i eksperymenty.

Uczestnicy otrzymają materiały dydaktyczne pomocne w przekazywaniu wiedzy.

2) Kryminalistyka dla początkujących – Jak poprowadzić zajęcia z tematyki kryminalistycznej?
- 13 maja 2014 r. -
W czasie szkolenia zostaną poruszone zagadnienia, takie jak:

• zapoznanie się z pojęciem kryminalistyki i kryminologii,
  • szyfry, kody oraz klucze,
  • złudzenia mogące utrudnić proces uzyskiwania informacji od świadków,
  • zdejmowanie odcisków palców,
  • ciekawostki i zagadki kryminalistyczne dla dzieci i nie tylko.

Udział w szkoleniach jest bezpłatny. Kryterium przyjęcia na szkolenia jest kolejność zgłoszeń. Jest możliwość uczestnictwa w jednym wybranym szkoleniu lub w obu.

Każdy uczestnik będzie zobowiązany do przeprowadzenia warsztatów dla dzieci lub młodzieży w szkole w ramach programu "PROJEKTOR – wolontariat studencki" (4h dydaktyczne).

Wszelkie informacje o programie zostaną przekazane podczas szkolenia.
Uczestnicy otrzymają certyfikat zaświadczający o udziale w szkoleniu po realizacji projektu edukacyjnego.

Zgłoszenia zawierające imię, nazwisko, nazwę uczelni, kierunek, rok studiów oraz nazwę wybranego szkolenia proszę przesyłać na adres a.pieniazek@projektor.org.pl.