Szkolenia - wolontariat w Punktach Pomocy Ofiarom Przestępstw

Data wydarzenia:
21 Luty, 2017 - 09:00 - 22 Luty, 2017 - 14:00

Wszystkich, którzy zgłosili chęć swojego udziału w wolontariacie w Punktach Pomocy Ofiarom Przestępstw, poprzez nadesłanie formularza zgłoszeniowego, zapraszamy na obowiązkowe szkolenia przygotowujące, które odbędą się 21 i 22 lutego 2017 r. od godz. 9:00.

CO? - szkolenia z zakresu udzielania pomocy psychologicznej i prawnej w ramach wolontariatu w Punktach Pomocy Ofiarom Przestępstw
KIEDY? - 21 i 22 lutego 2017 r., godz. 9:00 - 14:30
GDZIE? - Uniwersytet Śląski w Katowicach, aula K. Lepszego (budynek rektoratu UŚ, I piętro, Katowice, ul. Bankowa 12)

O WOLONTARIACIE
W dniu 11 lutego 2005 r. zawarto Porozumienie pomiędzy Uniwersytetem Śląskim a Śląską Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach, na podstawie którego studenci Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach mają możliwość odbywania wolontariatu w Punktach Pomocy Ofiarom Przestępstw. Punkty te działają w większości miast na terenie województwa śląskiego, a prowadzone są przez samorządy terytorialne i organizacje pozarządowe.

W ramach przygotowania do wolontariatu osoby zainteresowane wolontariatem w ośrodkach pomocowych muszą odbyć dwa szkolenia z zakresu pomocy psychologicznej i prawnej, prowadzone przez pracowników Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz zaproszonych prelegentów.

Obecność na szkoleniach jest obowiązkowa dla wszystkich chętnych, którzy chcą zaangażować się w wolontariat.

Więcej informacji o tegorocznej przygotowaniach na stronie.