Szkolenie "ABC przedsiębiorcy" na Wydziale Sztuki i Nauk o Edukacji!

Myślisz o założeniu firmy, a może potrzebujesz sobie dorobić, ale nie chcesz rejestrować działalności gospodarczej? Masz szansę dowiedzieć się więcej na ten temat. Zapraszamy osoby studiujące na Wydziale Sztuki i Nauk o Edukacji na spotkanie z przedstawicielami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

CO? – Szkolenie "ABC przedsiębiorcy - Ulga na start, preferencyjne składki, mały ZUS plus,  działalność nieewidencjonowana"
GDZIE? – sala B-1.5, Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie
(Cieszyn,
ul. Bielska 62)
KIEDY? - 15 października 2024 r., w godz. 13.00 -15.00

O SZKOLENIU
Podczas szkolenia przedstawiciele Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przekażą informacje dotyczące rozpoczęcia i prowadzenia działalności gospodarczej dla młodych przedsiębiorców.

Zakres tematyczny spotkania:

1. Zgłoszenie płatnika składek na podstawie wpisu do CEIDG i KRS.
  2. Zgłoszenie do ubezpieczeń.
  3. Rozliczanie i opłacanie składek:
  • terminy przekazywania dokumentów i opłacania składek,
  • wysokość składek na ubezpieczenia,
  • "Ulga na start",
  • "Preferencyjny ZUS",
  • "Mały ZUS plus",
  • ustalanie podstawy wymiaru składki na ubezpieczenie zdrowotne,
  • forma przekazywania dokumentów oraz opłacania składek.

4. Program Płatnik – korzyści dla płatników.

5. Platforma Usług Elektronicznych – co mogę dzięki PUE.

Prowadzący:

Marcin Tomecki, Dyrektor Oddziału ZUS w Bielsku-Białej

Lucyna Baszczyńska, Kierownik Inspektoratu ZUS w Cieszynie

Zakład Ubezpieczeń Społecznych jest  jednostką organizacyjna posiadającą osobowość prawną realizująca zadania z zakresu ubezpieczeń społecznych w Polsce. Jest jednostką sektora finansów publicznych.

Spotkanie jest przeznaczone dla osób, które zamierzają już w trakcie studiów lub po ich zakończeniu założyć własną firmę oraz osób studiujących, które chciałyby dorobić do budżetu, korzystając z tzw. działalności nieewidencjonowanej (bez rejestracji).

Zapisy na szkolenie odbywają się przez formularz.

***

Dostępność architektoniczna budynku: Cieszyn, ul. Bielska 62 | Uniwersytet Śląski w Katowicach (us.edu.pl).