Szkolenie „Wolontariat w pierwszych krokach"

Data wydarzenia:
20 Lipiec, 2015 - 15:00 - 17:00

Zapraszamy na szkolenie „Wolontariat w pierwszych krokach”, które odbędzie się 20 lipca 2015 r. w godzinach 15.00-17.00 w siedzibie Regionalnego Centrum Wolontariatu przy ul. Warszawskiej 19 w Katowicach.

Tematyka szkolenia:

1. Podstawy wolontariatu - definicje, rodzaje
  2. Kto może zostać wolontariuszem – kwalifikacje wolontariusza
  3. Gdzie może działać wolontariusz
  4. Prawa i obowiązki wolontariusza
  5. Obowiązki organizacji wobec wolontariusza
  6. Korzyści wynikające z wolontariatu

Szkolenie poprowadzi Milena Skupień- Animatorka Wolontariatu Szkolnego i Wolontariatu Seniorów; koordynatorka projektów, ekspert "Dobrego Wolontariatu". Od lat związana jako wolontariuszka z wieloma organizacjami. Od dwóch lat w zespole Stowarzyszenia Regionalnego Centrum Wolontariatu.

Regionalne Centrum Wolontariatu zapewnia: poczęstunek, miłą atmosferę oraz zaświadczenia potwierdzające udział w szkoleniu.

Warsztat kierowany jest do mieszkańców Katowic i osób działających na terenie miasta.

Ilość miejsc ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń!

Projekt Katowickie Centrum Wolontariatu w Katowicach jest współfinansowany ze środków z budżetu Miasta Katowice.

Zgłoszenia przyjmowane są do 17 lipca br. za pośrednictwem formularza.

Uczestnictwo w szkoleniu zostanie potwierdzone mailowo.