Szkolenie „Wolontariat w pierwszych krokach”

Chciałbyś rozpocząć swoją przygodę z wolontariatem, ale nie wiesz, jak i gdzie? Jesteś już wolontariuszem, ale chciałbyś dowiedzieć się o wolontariacie czegoś więcej? Regionalne Centrum Wolontariatu w Katowicach zaprasza na szkolenie „Wolontariat w pierwszych krokach”.

CO? – szkolenie "Wolontariat w pierwszych krokach"
KIEDY? - 26 września 2017 r., 17:00
GDZIE? - Centrum Organizacji Pozarządowych
(Katowice, ul. Młyńska 5)

Tematyka szkolenia:

1. Podstawy wolontariatu – definicje, rodzaje.
  2. Kto może zostać wolontariuszem?
  3. Gdzie może działać wolontariusz?
  4. Prawa i obowiązki wolontariusza.
  5. Obowiązki organizacji wobec wolontariusza.
  6. Korzyści wynikające z wolontariatu.

Dodatkowo, przedstawiciele Akademii Przyszłości oraz Szlachetnej Paczki opowiedzą o wolontariacie- m.in. jak przebiega rekrutacja, na czym polega wolontariat oraz jakie korzyści daje działalność w organizacji.

Szkolenie poprowadzi Joanna Zajusz: pośredniczka wolontariatu, koordynatorka projektów i organizatorka wydarzeń w Regionalnym Centrum Wolontariatu.

Organizator zapewnia: słodki poczęstunek, miłą atmosferę oraz zaświadczenia potwierdzające udział w szkoleniu.

Regionalne Centrum Wolontariatu w Katowicach jest stowarzyszeniem działającym non profit. Jego celem jest rozwój wolontariatu w województwie śląskim.

Szkolenie jest skierowane głównie do osób, które nie mają jeszcze doświadczenia wolontariackiego i chciałyby się dowiedzieć gdzie mogą działać, jakie są aspekty formalne wolontariatu, jakie daje on korzyści.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Zgłoszenia przyjmowane są  za pośrednictwem formularza
Ilość miejsc jest ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń.

Uczestnictwo w szkoleniu zostanie potwierdzone mailowo.