Targi edukacyjne – wszystko o studiach w Wielkiej Brytanii

Jakie wymagania trzeba spełnić, aby dostać się na studia w Wielkiej Brytanii? Jak i gdzie aplikować, jakie są kierunki i opłaty? Na jakim poziomie należy znać język angielski i jaki test potwierdzający zdać? Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można uzyskać bezpośrednio od przedstawicieli ponad 30 brytyjskich uczelni, podczas Targów Edukacyjnych organizowanych przez British Council w Krakowie (28 listopada br.) i Warszawie (29 listopada br.). Wstęp wolny!

Na Targach obecni będą przedstawiciele i przedstawicielki ponad 30 brytyjskich uczelni, którzy udzielą informacji na temat kierunków studiów, wymagań rekrutacyjnych, opłat, niezbędnych egzaminów i programów stypendialnych. Absolwenci brytyjskich uczelni podzielą się swoim osobistym doświadczeniem z okresu studiów w Wielkiej Brytanii.

Podczas licznych warsztatów oraz prezentacji odwiedzający dowiedzą się o możliwościach rozwoju oferowanych w Wielkiej Brytanii. Przedstawiciel organizacji UCAS (Universities and Colleges Admissions Service) opowie o formalnej stronie procesu aplikowania na brytyjskie uczelnie. O tym, dlaczego warto studiować w Wielkiej Brytanii można dowiedzieć się z infografiki na stronie.

Na Targach będzie można dowiedzieć się wszystkiego na temat testu języka angielskiego IELTS (International English Language Testing System), który jest wymagany przez brytyjskie uczelnie oraz honorowany przez ponad 9 tysięcy instytucji na całym świecie. British Council przedstawi również ofertę kursów języka angielskiego przygotowujących do zdania testu IELTS.

Targi odbędą się:

- 28 listopada 2014 r. (piątek), godz. 10:00-16:00 - Andel’s Hotel , ul. Pawia 3 w Krakowie
- 29 listopada 2014 r. (sobota), godz. 11:00-18:00 - Stadion Narodowy w Warszawie

Pełna lista wystawców oraz program Targów dostępny jest na stronie.
Informacje o studiach w Wielkiej Brytanii dostępne są na stronie.