UE szuka młodych absolwentów uczelni!

Jesteś świeżo po studiach i masz doskonałe umiejętności? Dobrze się odnajdujesz w międzynarodowym środowisku pracy? Chcesz mieć wpływ na kształtowanie przyszłości Europy? Weź udział w konkursie na stanowiska administratorów w instytucjach Unii Europejskiej.

CO? – Konkurs na stanowiska administratorów w instytucjach Unii Europejskiej
APLIKACJA DO: 25 czerwca 2019 r.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych uprzejmie informuje, że Europejski Urząd Doboru Kadr (EPSO) ogłosił konkurs na stanowiska administratorów. Unia Europejska szuka młodych absolwentów uczelni, którzy są świeżo po studiach, mają doskonałe umiejętności, dobrze się odnajdują w międzynarodowym środowisku pracy i chcą mieć wpływ na kształtowanie przyszłości Europy.

Praca w instytucjach UE umożliwia zajmowanie się najbardziej palącymi problemami, przed którymi stoimy jako społeczeństwo. Poszukiwani są utalentowani absolwenci studiów wyższych i młode osoby u progu kariery zawodowej gotowe stawić czoła takim wyzwaniom i podjąć różnorodne zadania obejmujące formułowanie strategii politycznych i ich wdrażanie oraz zarządzanie zasobami.

Praca dla UE oznacza udział w jednym z najbardziej imponujących projektów integracyjnych naszych czasów. Administrator będzie częścią zespołu zajmującego się niezwykle aktualnymi kwestiami, takimi jak zwalczanie zmiany klimatu, zarządzanie migracją, walka z terroryzmem oraz zwiększanie wzrostu gospodarczego i tworzenie nowych miejsc pracy. Ochrona danych osobowych, zapewnianie bezpieczeństwa żywności, gwarantowanie przestrzegania praw pasażerów, promowanie zrównoważonej technologii i ochrona przyrody – to tylko niektóre z wielu zagadnień, którymi zajmują się instytucje Unii Europejskiej. Więcej informacji o tym, co UE robi dla swoich obywateli, można znaleźć na stronie internetowej EUandme

Nowi pracownicy rozpoczynają karierę zawodową w Brukseli lub Luksemburgu. Istnieją również pewne możliwości pracy w innych miejscach w Europie i na całym świecie.

Aby zgłosić się do konkursu, trzeba mieć dyplom ukończenia dowolnych studiów wyższych trwających co najmniej 3 lata, znać 2 języki europejskie i być obywatelem UE. Zgłaszać mogą się również studenci ostatniego roku, pod warunkiem że zdobędą dyplom do 31 lipca 2019 r.

Okres składania zgłoszeń trwa do 25 czerwca 2019 r. do godz. 12.00.

Więcej informacji na temat wymogów, procedury naboru i składania zgłoszeń można znaleźć na stronie.