V edycja konkursu Młodzi Innowacyjni dla PGNiG

Jesteś pełnym pasji studentem lub doktorantem? Nie brakuje Ci nowatorskich pomysłów? Weź udział w konkursie na projekt badawczo-rozwojowy dla GK PGNiG.

CO? - V edycja konkursu Młodzi Innowacyjni dla PGNiG
APLIKACJA DO: 15 listopada 2019 r.

To już piąta edycja konkursu, który organizowany jest nieprzerwanie od 2015 roku, mający na celu wyszukanie innowacyjnych projektów i pomysłów z obszarów działalności Grupy Kapitałowej PGNiG, promowanie polskiej myśli naukowej oraz służy budowaniu bezcennej współpracy biznesu ze światem nauki.  Jako lider rynku gazowego w Polsce oraz firma intensywnie wspierająca działania badawczo-rozwojowe i innowacyjne, PGNiG pragnie pozyskać ciekawe tematy, które mogą zainicjować realizację użytecznych dla firmy projektów. Zwycięzca konkursu ma szansę na zrealizowanie swojego autorskiego pomysłu w PGNiG, otrzymując na ten cel nawet 400 tys. zł, zaś troje wyłonionych przez Kapitułę laureatów otrzyma nagrody pieniężne w wysokości odpowiednio: trzydziestu, dwudziestu i dziesięciu tysięcy złotych. Dodatkową zachętą do wzięcia udziału w konkursie jest możliwość uczestnictwa w międzynarodowej konferencji branżowej.

W bieżącej edycji czekamy na pomysły z następujących obszarów:

1. Poszukiwanie, wydobycie węglowodorów;
  2. Technologie wodorowe i biometanowe;
  3. Ochrona środowiska;
  4. Podziemne magazynowanie węglowodorów;
  5. Big Data – zastosowania, możliwości;
  6. Pozyskiwanie metanu z węgla (CBM);
  7. Robotyka i sztuczna inteligencja;
  8. Media społecznościowe – możliwości dla sektora;
  9. Nowe zastosowanie paliw gazowych;
  10. Innowacyjne metody współpracy z klientem;
  11. Technologie poprawiające skuteczność cementowania odwiertów;
  12. Wiercenia kierunkowe:  wyzwania technologiczne;
  13. Sieci gazowe;

oraz w innych obszarach działalności i zainteresowań Spółek Grupy Kapitałowej, a także w związku z popularyzacją marki PGNiG.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA jest liderem rynku gazu ziemnego w Polsce. PGNiG SA jest spółką giełdową zajmującą się poszukiwaniami i wydobyciem gazu ziemnego oraz ropy naftowej, importem gazu, a także, poprzez kluczowe spółki, magazynowaniem, sprzedażą, dystrybucją paliw gazowych i płynnych oraz produkcją ciepła i energii elektrycznej.

Konkurs skierowany jest do studentów oraz doktorantów.

Zgłoszenia do konkursu należy dokonywać wyłącznie w formie elektronicznej na adres mailowy: konkursMIP@pgnig.pl, na formularzu, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 15 listopada 2019 r. (decyduje data wpływu zgłoszenia do Organizatora).

Więcej informacji o konkursie wraz z regulaminem oraz formularzem możecie Państwo znaleźć na stronie.