V edycja Konkursu na najlepszy reportaż im. Julka Cyperlinga

Po raz piąty Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Łodzi organizuje Konkurs na najlepszy reportaż, tym razem w roku akademickim 2011/2012, im. Julka Cyperlinga - "Świat w zbliżeniu. Ukryte w szufladzie". Swoje prace mogą przesyłać - do 20 maja 2012 roku - studenci i młodzież ponadgimnazjalna.

Celem konkursu jest promowanie i prezentowanie dziennikarskiej twórczości młodych ludzi, którzy poprzez swoją aktywność reporterską opisują i dokumentują świat - nie tylko odkryty przez autora, ale również w formie reportażu utrwalony na dowolnym nośniku medialnym. Tematyka konkursu jest dowolna, choć musi korespondować z tytułem konkursu: "Świat w zbliżeniu. Ukryte w szufladzie".

Prace konkursowe oceniane będą w czterech kategoriach: reportaż literacki (pisany), fotograficzny, filmowy i radiowy. Pula nagród finansowych to 5 tys. zł. Zostanie również przyznana nagroda specjalna za reportaż nawiązujący do hasła "muzyka i nadzieja".

W konkursie mogą wziąć udział również zespoły wieloosobowe.

Wyniki konkursu ogłoszone będą w czerwcu 2012 roku podczas uroczystej Gali w siedzibie organizatora oraz w serwisie internetowym Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Łodzi.

Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć w serwisie internetowym Konkursu.