VI edycja programu akceleracyjnego KPT ScaleUp

Pokaż w kalendarzu: 
0

Szukasz wsparcia w rozwoju własnego biznesu? Program akceleracyjny dla młodych firm KPT ScaleUp już trwa! Nie zwlekaj! Aplikuj już dziś!




 


CO? - VI edycja programu akceleracyjnego KPT ScaleUp
APLIKACJA DO: 3 maja 2021 r.


O INICJATYWIE
Trwa rekrutacja do VI już edycji programu akceleracyjnego KPT ScaleUp, którego celem jest przyspieszenie rozwoju i komercjalizacji produktów oraz usług przeznaczonych dla sektora przemysłowego. Program realizuje Krakowski Park Technologiczny wspólnie z liderami polskiego przemysłu, którzy zdecydowali się wdrażać u siebie najciekawsze rozwiązania. Są wśród nich: Grupa PGNiG – lider rynku gazu ziemnego w Polsce, zajmujący się także magazynowaniem, sprzedażą, dystrybucją paliw gazowych i płynnych oraz produkcją ciepła i energii elektrycznej, Grupa Azoty – narodowy champion w dziedzinie chemii, ASTOR – jeden z wiodących dostawców robotyki i automatyki przemysłowej w Polsce, Grupa Lafarge – międzynarodowy koncern wydobywający kruszywa i produkujący cement, Warbud – jedna z największych firm budowlanych w Polsce, Woodward – międzynarodowy koncern produkujący konwertery dla elektrowni wiatrowych, szaf sterowniczych regulujących pracę dużych spalinowych silników stacjonarnych i turbin, Aluprof - jeden z wiodących europejskich dystrybutorów systemów aluminiowych dla budownictwa.

Organizator wspólnie z Odbiorcami Technologii, mentorami biznesowymi (blisko stu ekspertów i praktyków branżowych z takich obszarów jak: sprzedaż , marketing, prawo, finanse zarządcze czy internacjonalizacja) oraz szkoleniowcami i specjalistami technologicznymi zapewnia uczestnikom 6 miesięcy intensywnej pracy nad wdrożeniem produktu oraz przygotowaniem i wzmocnieniem kompetencji zespołu. Indywidualny program uzupełniony jest o wizyty w nowoczesnych polskich fabrykach oraz studyjny wyjazd zagraniczny (jeśli będzie to możliwe jesienią tego roku). Każdy zespół może też liczyć na usługi doradcze i mentorskie o wartości do 50 tys. zł, a także na grant w wysokości do 200 tys. zł (bezzwrotny i bez obejmowania udziałów).

Więcej informacji na temat dotychczasowych działań. Zaś wyzwania technologiczne obecnych Partnerów Parku dostępne są na stronie internetowej. Są to przede wszystkim: bezpieczeństwo pracy i bezpieczeństwo danych; predykcja awarii; kontrola jakości; trakowanie materiałów, urządzeń i pojazdów na zewnątrz i wewnątrz zakładu; optymalizacji procesów produkcji/wydobycia, sprzedaży i obsługi klienta; szkolenia pracowników z wykorzystaniem VR i AR; praca z dużymi bazami danych; wykorzystanie AI; digitalizacja procesów i obiegu dokumentów; inspekcja urządzeń i budynków; optymalizacja energetyczna i materiałowa; tworzenie nowych substancji i materiałów, automatyzacja i robotyzacja procesów.


SPOSÓB APLIKACJI
Aplikacje należy składać przez stronę internetową projektu.

Na zgłoszenia organizator czeka do 3 maja 2021 r.

Twoja ocena: Nic Średnia: 5 (2 votes)
Projekt finansowany ze Środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego