VII edycja konkursu na esej dla studentów

Czy członkowie straży ochrony uniwersytetu są uprawnieni do przetwarzania danych osobowych zawartych w dokumentach tożsamości legitymowanych osób? Jeśli tak, w jakim zakresie przysługuje im takie uprawnienie? Na te pytania mają za zadanie odpowiedzieć studenci - uczestnicy konkursu na esej, który już po raz siódmy organizuje Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych.

CO? - VII edycja konkursu na esej dla studentów
APLIKACJA DO: 25 maja 2017 r.

Temat konkursu: „Ujawnianie danych osobowych studentów zawartych w dokumentach tożsamości przez służby ochrony uniwersytetu”.

Celem konkursu jest przybliżenie zagadnienia ochrony danych osobowych oraz zwrócenie uwagi na uprawnienia wynikające z przepisów.

Konkurs organizowany jest przez GIODO i partnera merytorycznego - kancelarię prawną PwC Legal.

Nagrodami w konkursie są:

• I miejsce - kamerka sportowa,
  • II miejsce – smartwatch,
  • III miejsce - czytnik e-booków.

Ponadto dla laureatów konkursu przewidziane zostały nagrody specjalne w postaci praktyk w Biurze Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Szczegółowy opis konkursu zawarty jest na stronie.

Konkurs skierowany jest do studentów prawa i administracji III-V roku studiów jednolitych i I-III roku studiów drugiego stopnia.

Prace można przesyłać do 25 maja 2017 r. - będą one oceniane przez specjalistów z Biura Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych oraz kancelarii prawnej PwC Legal. Rozstrzygnięcie i ogłoszenie wyników nastąpi do 6 czerwca 2017 r.