VII Edycja konkursu "Złoty Medal Chemii"

Pokaż w kalendarzu: 
0

Możesz pochwalić się ciekawą pracą licencjacką z obszaru chemii i dziedzin pokrewnych? Już dziś zgłoś swój pomysł do konkursu "Złoty Medal Chemii", którego organizatorem jest Instytut Chemii Fizycznej PAN w Warszawie oraz firma DuPont. 


CO? - Konkurs „Złoty Medal Chemii”
APLIKACJA DO: 13 października 2017 r.


O WYDARZENIU
Konkurs "Złoty Medal Chemii"  organizowany jest w celu wyłonienia autorów najlepszych prac licencjackich lub inżynierskich z chemii i jej pogranicza. 

W konkursie mogą wziąć udział prace licencjackie lub inżynierskie o znaczeniu poznawczym, jak i aplikacyjnym w dziedzinie chemii (oraz prace z pogranicza chemii i biologii lub chemii i fizyki) zrealizowane (i obronione) w Polsce w roku akademickim 2016/2017. Brane pod uwagę będą również prace obywateli polskich obronione na uczelniach poza granicą Polski.

Laureaci konkursu, oprócz medali, otrzymują nagrody pieniężne w wysokości:

  • I NAGRODA - 10 tys. zł, 
  • II NAGRODA - 5 tys. zł,
  • III NAGRODA - 2,5 tys. zł.

Finaliści konkursu zyskują ponadto możliwość odbycia stażu naukowego wraz z możliwością bezpłatnego zrealizowania zaproponowanych przez siebie badań w laboratoriach Instytutu w formie krótko- lub długoterminowych projektów. W szczególnych przypadkach, dla osób spoza Warszawy, przewidywane jest dofinansowanie kosztów zakwaterowania.


O ORGANIZATORZE
Instytut Chemii Fizycznej obejmuje swoją działalnością prowadzenie badań nad aktualnymi zagadnieniami chemii fizycznej ważnymi z punktu widzenia rozwoju nauk chemicznych i potrzeb gospodarki narodowej.

Firma DuPont od ponad 200 lat wprowadza na rynek globalny światowej klasy rozwiązania naukowe i inżynierskie w postaci nowatorskich produktów, materiałów i usług.


DLA KOGO?
Konkurs skierowany jest do absolwentów studiów licencjackich lub inżynierskich z dziedziny chemii i jej pogranicza.


SPOSÓB APLIKACJI
Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 13 października 2017 r.

Ogłoszenie listy finalistów nastąpi 4 listopada 2017 r.  Zgłoszenia konkursowe należy przesyłać drogą elektroniczną poprzez stronę konkursu uruchamiając program zgłoszenia kandydatów („REJESTRACJA / ZGŁOSZENIE PRACY”).

Więcej informacji na stronie.

Twoja ocena: Nic Średnia: 5 (liczba głosów: 1)
Projekt finansowany ze Środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego