Warsztaty dot. bezpieczeństwa w sieci

Chcesz dowiedzieć się jak świadomie korzystać z sieci? Jakie zagrożenia czyhają w Internecie? Weź udział w warsztatach organizowanych przez Ambasadę USA i American Corner i zwiększ swoje bezpieczeństwo w wirtualnym świecie.

CO? - cykl bezpłatnych warsztatów
pt. „Zagrożenia w Internecie - jak świadomie korzystać z sieci”

Ambasada USA i American Corners zapraszają na cykl bezpłatnych warsztatów pt. "Zagrożenia w Internecie - jak świadomie korzystać z sieci", pokazujących jak wobec zalewającej nas fali fake newsów, internetowej mowy nienawiści czy cyberzagrożeń poruszać się w świecie cyfrowym mądrze i bezpiecznie. Nauczyciel, trener i ekspert Łukasz Gierek zaprasza do świata bezpiecznego Internetu, pokaże, jak chronić dzieci przed szkodliwymi treściami w sieci, jak świadomie korzystać z informacji i jak uniknąć dostępu nieproszonych osób do naszych danych.

Spotkania odbywają się w języku polskim. Można uczestniczyć w dowolnie wybranych warsztatach. Dla zainteresowanych możliwość otrzymania certyfikatu uczestnictwa.

• 10 czerwca 2021 r. godz. 18.00

Webinar#3 Pan Tik- Tak vs Mr. Tik-tok - czyli cyber(nie)bezpieczeństa w sieci

Pan Tik Tak, 5-10-15, Teleranek, Truskawkowe Studio kontra Tik- Tok, Snapchat, Twitch, Youtube. Nasze pokolenie stoi na straconej pozycji w wyścigu o dostęp do informacji lub możliwość ich generowania. Kiedyś naszym mikrofonem był grzebień albo długopis, a widownią pluszaki, w najlepszym wypadku rodzina, dziś wszystko realizuje smartfon i Internet. W programach z naszego dzieciństwa treści były dobierane do wieku oglądającego i cenzurowane przez wydawców. Dzisiejsza młodzież nie tylko ma dostęp do różnorakich treści, ale niestety też sama je generuje, a wzorce albo aktualne trendy są dalekie od ideałów.

• 17 czerwca godz. 18.00

Webinar#4 Breaking news: W Internecie nie jesteśmy anonimowi

Cyfrowy ślad to zapis wszystkich naszych aktywności w internecie, który powstaje podczas naszego funkcjonowania w sieci. Możemy go zostawiać aktywnie, komentując lub publikując posty lub pasywnie w formie bytności w sieci i wyszukiwania informacji. Jak wygląda nasz cyfrowy ślad, jakie informacje o nas generują aplikacje, których używamy, czy możemy mówić o jakiejkolwiek anonimowości w sieci. Jeżeli nie, to na co musimy zwracać szczególną uwagę.

• 24 czerwca godz. 18.00

Webinar#5 Czy pandemia COVID-19 spowoduje rozwój relacji społecznych czy ich zupełny zanik?

Łukasz Gierek wraz zaproszonymi gośćmi postara się odpowiedzieć na nurtujące nas pytania dotyczące pandemii COVID-19, która wywołała wieloaspektowy kryzys w każdej sferze naszego życia. W o wiele większym stopniu niż dotychczas relacje społeczne zostały uzależnione od technologii i powoduje to konieczność zredefiniowania naszych życiowych priorytetów.

Formularz rejestracyjny.

Rejestracja odbywa się poprzez linki wskazane powyżej.

Osobom zarejestrowanym organizator prześle link do wydarzenia na platformie Clickmeeting na adres email podany przy rejestracji.

Twoja ocena: Nic Średnia: 5 (2 votes)