Wolontariat: COP24

Pokaż w kalendarzu: 
0

Interesują Cię zagadnienia dotyczące klimatu i ochrony środowiska? Chcesz stać się częścią międzynarodowej społeczności działającej na rzecz naszej wspólnej przyszłości? Dołącz do grona wolontariuszy światowego forum dotyczącego polityki klimatycznej, które już w grudniu odbędzie się w Katowicach – dynamicznie rozwijającej się stolicy ponad dwumilionowej metropolii.

 


CO? – wolontariat COP24
APLIKACJA DO: 15 października 2018 r.


O WYDARZENIU
Szczyt Klimatyczny (COP24) odbędzie się w Katowicach w dniach od 3 do 14 grudnia 2018 roku. Do Katowic przybędzie 30 tysięcy gości z blisko 200 krajów, by obradować w celu wyznaczenia najważniejszych kierunków ochrony klimatu. W COP24 wezmą udział reprezentanci rządów i dyplomacji, przedstawiciele organizacji pozarządowych i naukowcy, aktywiści, przedstawiciele przedsiębiorców i innych grup, zainteresowanych rozwiązaniami dotyczącymi klimatu.

Wolontariusze zaangażowani będą do działań w przestrzeni miasta – będzie to obsługa punktów informacyjnych w miejscach ważnych dla gości konferencji, m.in. na terenie dworców i lotnisk, w hotelach, w centrach informacji turystycznej czy w miejscach sąsiadujących bezpośrednio z terenem konferencji. Wolontariusze będą też wspierać działania miejskiej strefy wystawienniczej, dedykowanej organizacjom pozarządowym i aktywistom. Wolontariusze będą wykonywać swoje działania w Katowicach i w Krakowie.

Dla wszystkich wolontariuszy przygotowany zostanie specjalny „pakiet wolontariacki", w skład którego wejdzie strój, identyfikator, pamiątkowe gadżety i certyfikat. Podczas działań zapewniony zostanie ciepły posiłek i napoje, ubezpieczenie NNW oraz dostęp do bezpłatnej komunikacji publicznej. Dla zainteresowanych przygotowane zostaną również zaświadczenia dotyczące realizacji praktyk studenckich. Wolontariat podczas COP24 to również szansa na udział w międzynarodowym wydarzeniu, możliwość zdobycia wielu cennych umiejętności i doświadczeń oraz okazja do nawiązania nowych znajomości.


O ORGANIZATORZE
Organizatorem wolontariatu jest Urząd Miasta Katowice - biuro organów wykonawczych miasta Katowice. Oficjalną siedzibą Urzędu Miasta jest magistrat przy ul. Młyńskiej 4 w dzielnicy Śródmieście.


DLA KOGO?
Do wolontariatu poszukiwane są osoby pełnoletnie (warunek konieczny), posługujące się językiem angielskim na poziomie umożliwiającym komunikację z uczestnikami konferencji, dyspozycyjne w terminie od 26 listopada do 20 grudnia (praca w systemie zmianowym, zgodnie ze zgłoszoną dyspozycyjnością). Mile widziane doświadczenie wolontariackie, znajomość innych języków obcych (np. francuski, hiszpański, rosyjski, niemiecki lub inne) i umiejętność pracy w zespole. Dodatkowymi atutami będzie także wiedza z zakresu ekologii, ochrony środowiska, stosunków międzynarodowych czy międzynarodowej współpracy gospodarczej.


SPOSÓB APLIKACJI
Rejestracja oraz więcej informacji dostępne na stronie organizatora.

Twoja ocena: Nic Średnia: 5 (3 votes)
Projekt finansowany ze Środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego