Wolontariat "Słonecznik"

Pokaż w kalendarzu: 
0

Chcesz pomagać innym i zdobyć cenne doświadczenie? Zaangażuj się w wolontariat w ramach programu "Słonecznik" w Katowicach!

 


CO? – wolontariat w ramach programu "Słonecznik"


O WYDARZENIU
W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Katowicach wolontariusze mają szerokie pole do działania. Między innymi mogą udzielać wsparcia osobom starszym, niepełnosprawnym, jak również udzielać korepetycji dzieciom i młodzieży, a także spędzać z nimi czas wolny. Ośrodek bardzo dobrze orientuje się w specyfice środowiska osób korzystających z pomocy, zna jego problemy i potrzeby. Wolontariusze bezinteresownie poświęcają swój czas, pomagając ludziom potrzebującym wsparcia (spędzanie czasu wolnego, spacery, rozmowy, wspólne wyjścia). Przy okazji mają możliwość zdobycia nowych doświadczeń, poznania nowych ludzi oraz rozwoju osobistego. Dzięki temu mogą zastanowić się, co stanowi wartość w życiu oraz co pozwala na tworzenie ważnych więzi społecznych. Wolontariusze otrzymują także wparcie w postaci konsultacji indywidualnych z koordynatorem programu, szkoleń, superwizji czy wspólnych wyjść integracyjnych.


O ORGANIZATORZE
Wolontariat zorganizowany w ramach działań Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Katowicach.
 


DLA KOGO?
Wolontariariuszami mogą być osoby pełnoletnie (uczące się, pracujące, lub pozostające bez zatrudnienia). Wolontariusze wykonują swoją pracę dobrowolnie i bezpłatnie.


ZAPISY
Jeśli jesteś zainteresowany/a ofertą – zapraszamy do kontaktu z koordynatorem programu Małgorzatą Porębą tel. 32 250 50 16, 572 333 750
e-mail: cps@mops.katowice.pl

Więcej informacji na stronie internetowej.

Twoja ocena: Nic Średnia: 5 (liczba głosów: 1)
Projekt finansowany ze Środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego