Wolontariat w Domu Aniołów Stróżów

Chcesz sprawić, by świat dzieci i młodzieży był lepszy? Możesz podzielić się z innymi swoim czasem, energią, zainteresowaniami? Zostań wolontariuszem w Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom i Młodzieży "Dom Aniołów Stróżów".

CO? – wolontariat w Stowarzyszeniu "Dom Aniołów Stróżów"

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Dom Aniołów Stróżów” poszukuje wsparcia Wolontariuszek i Wolontariuszy w działaniach w ramach kształtującego się  PROGRAMU EDUKACYJNEGO dla podopiecznych. Poszukiwani są wolontariusze do pomocy w regularnej i stałej pracy edukacyjnej z dziećmi w wieku 6-14 lat (tj. pomoc w odrabianiu zadań domowych + korepetycje z konkrentych przedmiotów).

Oprócz tego, wkrótce poszukiwani będą wolontariusze do pomocy przy organizacji nastepujących wydarzeń:

• 10.09. (piątek) godz.14.00 - 17.00 - Uroczyste otwarcie Anielskiego Ogrodu Klimatycznego (Katowice- Załęże) - pomoc w animacjach dla dzieci/ pomoc przy obsłudze gości
  • 11.09 (sobota) godz. 11.00 - 18.00 - Dni Załęża / Katowice - Załęże - animacje dla dzieci/ malowanie buzi/ pomoc organizacyjna

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży "Dom Aniołów Stróżów" od prawie 25 lat pomaga dzieciom zagrożonym wykluczeniem społecznym oraz ich rodzinom.

Stowarzyszenie działa na terenie Katowic (dzielnica Załęże), Chorzowa (dzielnice: Chorzów-Centrum i Chorzów-Batory) oraz Sosnowca (dzielnica Juliusz).

Wolontariat w Domu Aniołów Stróżów to propozycja zarówno:

• dla uczniów, studentów, jak i osób pracujących,
  • dla tych, którzy swoją zawodową przyszłość wiążą z pracą socjalną, pedagogiką, psychologią i chcieliby nauczyć się zawodu, jak i tych, którzy chcą po prostu poświęcić trochę wolnego czasu i zrobić coś dobrego,
  • dla chcących pracować bezpośrednio z ludźmi (dziećmi, młodzieżą, dorosłymi), jak i na rzecz ludzi, ale wspierając pracę biura stowarzyszenia,
  • dla humanistów, jak i ścisłowców,
  • dla kobiet i dla mężczyzn.

ZAPISY
Osoby zainteresowane pomaganiem uczniom mogą zapisywać się poprzez ten formularz zgłoszeniowy.

Natomiast osoby chętne do pomocy przy organizacji wydarzeń mogą sie zgłosić przez ten formularz.

Więcej informacji można przeczytać dołączając do grupy facebookowej.

Pełną ofertę wolontariatu można pobrać tutaj.