Wolontariat w Domu Aniołów Stróżów

Chcesz podzielić się swoim czasem, energią, zainteresowaniami? Zostań wolontariuszem w Domu Aniołów Stróżów i spraw, by świat dzieci i młodzieży stał się lepszy!

CO? – wolontariat w Domu Aniołów Stróżów

O WOLONTARIACIE
Idea wolontariatu przyświeca działaniom Stowarzyszenia od początków jego działalności. Późniejsi założyciele Stowarzyszenia początkowo pracowali wolontaryjnie na ulicach Katowic, oferując dzieciom i młodzieży to, czym mogli się z nimi podzielić - swój czas, zaangażowanie, naukę, umiejętności, które sami posiadali (np. gotowania, śpiewania, grania w koszykówkę). Dzisiaj Stowarzyszenie jest prężnie działającą organizacją pozarządową, w której zatrudnionych jest ponad 20 osób. Kadrę pracującą w placówkach, klubach, poradni, a także w biurze Stowarzyszenia w codziennej pracy oraz w działaniach akcyjnych, wspiera ponad 100 wolontariuszy.

Szczegółowa oferta wolontariatu.

Wolontariat w Domu Aniołów Stróżów to propozycja zarówno:

• dla uczniów, studentów, jak i osób pracujących,
  • dla tych, którzy swoją zawodową przyszłość wiążą z pracą socjalną, pedagogiką, psychologią i chcieliby nauczyć się zawodu, jak i tych, którzy chcą po prostu poświęcić trochę wolnego czasu i zrobić coś dobrego,
  • dla chcących pracować bezpośrednio z ludźmi (dziećmi, młodzieżą, dorosłymi), jak i na rzecz ludzi, ale wspierając pracę biura stowarzyszenia,
  • dla humanistów, jak i ścisłowców,
  • dla kobiet, i dla mężczyzn.

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży "Dom Aniołów Stróżów" od prawie 30 lat pomaga dzieciom zagrożonym wykluczeniem społecznym oraz ich rodzinom. Stowarzyszenie działa na terenie Katowic (dzielnica Załęże), Chorzowa (dzielnica Chorzów-Batory) oraz Sosnowca (dzielnica Juliusz).

Zgłoszenia przyjmowane są za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego na stronie.

W razie pytań kontakt możliwy pod adresem mailowym: anielskiwolontariat@anioly24.pl