Wolontariat w Punktach Pomocy Ofiarom Przestępstw

Data wydarzenia:
17 Styczeń, 2013 - 13:30

Biuro Karier Uniwersytetu Śląskiego oraz Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach zapraszają do zaangażowania się w wolontariat w Punktach Pomocy Ofiarom Przestępstw.

Wolontariat skierowany jest przede wszystkim do studentów prawa, psychologii, pedagogiki, pracy socjalnej oraz socjologii, którzy ukończyli conajmniej II rok studiów.

Bliższych informacji udziela Biuro Karier pod numerem telefonu: (32) 359 19 82.

11 lutego 2005 r. zawarto Porozumienie pomiędzy Uniwersytetem Śląskim a Śląską Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach na podstawie, którego studenci Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach mają możliwość odbywania wolontariatu w Punktach Pomocy Ofiarom Przestępstw. Punkty te działają w większości miast na terenie województwa śląskiego, a prowadzone są przez samorządy terytorialne i organizacje pozarządowe.

W ramach przygotowania do wolontariatu odbędą się dwa szkolenia z zakresu pomocy psychologicznej i prawnej, prowadzone przez pracowników Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Osoby chętne proszone są o wypełnienie formularza, podpisanie go i wysłanie na adres: bk@us.edu.pl do dnia 8 lutego 2013 r.

O terminie szkoleń wszyscy chętni zostaną poinformowani mailowo.

Obecność na szkoleniach jest obowiązkowa dla wszystkich chętnych, którzy chcą zaangażować się w wolontariat.

Serdecznie zapraszamy!

Twoja ocena: Nic Średnia: 4.6 (7 votes)