Wolontariat w ramach akcji „Anielskie Lato z TAURONEM”

Masz trochę wolnego czasu, pomysł, a może pasję, którą chciałbyś się podzielić? Zostań wolontariuszem "Anielskiego Lata z TAURONEM"!

CO? – wolontariat w ramach akcji „Anielskie Lato z TAURONEM”

Rozpoczęły się wakacje, a wraz z nimi kolejna edycja „Anielskiego Lata”. W tym roku przebiega pod hasłem „Anielskie Lato z TAURONEM” (Tauron Polska Energia jest partnerem Domu Aniołów Stróżów w 2020 roku). Inicjatywa, która organizowana jest od dziesięciu lat, skierowana jest dla dzieci i młodzieży ze środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym, niewyjeżdżających na letni wypoczynek poza miasto.

Akcja potrwa od 8 lipca do 28 sierpnia 2020 r.

W czasie wakacji wychowawcy wraz z wolontariuszami Stowarzyszenia „Dom Aniołów Stróżów” zaplanowali szereg zajęć dla dzieci i młodzieży – podopiecznych specjalistycznych placówek wsparcia dziennego oraz placówki w formie pracy podwórkowej w Katowicach-Załężu, Anielskiego Klubu Rozwoju oraz dla dzieci i młodzieży z placówki w formie pracy podwórkowej w Chorzowie, a także podopiecznych Klubu Aktywności Dzieci i Młodzieży w Sosnowcu-Juliuszu.

W czasie wakacji 2020 odbędą się następujące tygodnie tematyczne:

• Tydzień Recyklingu (od 8.07 do 10.07)
  • Tydzień Detektywa Sherlocka  (od 13.07 do 17.07)
  • Tydzień na Kółkach (od 27.07. do 31.07)
  • Tydzień Sportowy (od 22.07. do 26.07)
  • Tydzień Coolturalny (od 3.08 do do 07.08)
  • Tydzień w Krainie Kreatywności (od 10.08 do 14.08)
  • Tydzień Podróżniczy (od 17.08 do 21.08)
  • Tydzień Szaleństwa Końca Lata (od 24.08 do 28.08)

W związku z akcją poszukiwani są wolontariusze głównie do pomocy:

• w przygotowywaniu i pomocy w prowadzeniu zajęć dla dzieci, młodzieży i dorosłych;
  • w opiece nad dziećmi podczas wyjść i wycieczek poza dzielnicę;
  • w przygotowywaniu posiłków, poczęstunku dla podopiecznych;
  • przy promocji i w kwestiach technicznych związanych z organizacją „Anielskiego Lata z TAURONEM” (m.in. fotografowanie, archiwizowanie list obecności, etc.).

Mile widziane własne pomysły Wolontariuszy na urozmaicenie oferty zajęć w ramach konkretnych tygodni tematycznych!

Chętni, którzy ukończyli 18 rok życia, poszukiwani są do pomocy od poniedziałku do piątku w Katowicach Załężu, Chorzowie oraz w Sosnowcu-Juliusz od godz. 10.00 do godz. 14.30*.

Harmonogram wolontariatu dla konkretnego wolontariusza ustalany jest INDYWIDUALNIE (dostosowany do potrzeb Stowarzyszenia i możliwości czasowych wolontariusza). Zwykle organizator umawia się  z wolontariuszami na cały wybrany tydzień w ciągu wakacji lub na 1 dzień w tygodniu przez okres 1-2 miesięcy.

* Organizator zapewnia pracę w warunkach sanitarnych zgodnie z wytycznymi Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży "Dom Aniołów Stróżów" od prawie 25 lat pomaga dzieciom zagrożonym wykluczeniem społecznym oraz ich rodzinom.

Stowarzyszenie działa na terenie Katowic (dzielnica Załęże), Chorzowa (dzielnice: Chorzów-Centrum i Chorzów-Batory) oraz Sosnowca (dzielnica Juliusz).

Aplikacja odbywa się poprzez formularz aplikacyjny

Więcej informacji:

Helena Ząbczyńska