Wydarzenie BK: szkolenie z zakresu komunikacji interpersonalnej

Data wydarzenia:
3 Lipiec, 2019 - 13:00 - 16:00

Chcesz dowiedzieć się na czym polega skuteczna komunikacja? Przyjdź na pierwsze szkolenie w ramach Akademii Rozwoju Kariery „Trening komunikacji interpersonalnej: style komunikacyjne” i dowiedz się jak mówić, by inni nas słuchali.

CO? – szkolenie „Trening komunikacji interpersonalnej: style komunikacyjne”
(gra symulacyjna)
KIEDY? - 3 lipca 2019 r., godz. 13:00-16:00
GDZIE? - sala 133 w Studenckiej Strefie Aktywności,
budynek rektoratu UŚ (Katowice, ul. Bankowa 12)

GRA SYMULACYJNA „Film” to niezwykle angażująca gra poświęcona tematyce komunikacji interpersonalnej. W wyjątkowy sposób odkrywa przed uczestnikami różnice w ich stylach budowania relacji i komunikowania się z innymi, a także wpływ tych różnic na współpracę w zespole. Uczestnicy wcielają się w role pracowników wytwórni filmowej, przed którą pojawia się niezwykła okazja zaistnienia w branży. Ich zadaniem jest opracowanie pomysłu na film, który uzyska budżet na realizację jeśli wygra konkurs. To z pozoru proste zadanie okaże się wyzwaniem, gdy graczom przyjdzie współdziałać z pracownikami innych działów. Różne style komunikowania się, osobowości, perspektywy postrzegania tego samego zadania, a także priorytety – to wszystko czyni rozgrywkę nie tylko bardzo wciągającą, ale przede wszystkim wartościową merytorycznie. Uczestnicy trafiają do jednego z czterech zespołów. Przypisywani są do nich w ciekawy i zarazem prosty sposób, a odpowiednio przygotowane instrukcje wzmacniają efekt rozgrywki. Umożliwia to obserwację całej gamy zachowań typowych dla poszczególnych stylów komunikowania się i podejmowania decyzji.

Celem szkolenia jest:

• Poznanie 4 stylów komunikowania się z innymi ludźmi i podejmowania decyzji oraz doświadczanie ich wpływu na współpracę w zespole.
  • Poznanie mocnych stron i potencjalnych słabości każdego ze stylów.
  • Poznanie własnego stylu komunikowania się z innymi.
  • Określenie sposobów na efektywniejszą komunikację z innymi.

Szkolenie poprowadzi trener z firmy APAULY GROUP.

Szkolenie skierowane jest do studentów i absolwentów Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

ZAPISY
Zapisy odbywają się poprzez formularz rejestracyjny i rozpoczynają się 26 czerwca 2019 r. o godz. 8.00.

O zakwalifikowaniu uczestnik zostanie poinformowany telefonicznie dwa dni przed szkoleniem.

Twoja ocena: Nic Średnia: 5 (2 votes)