Wydarzenie BK: wolontariat w Pkt. Pomocy Ofiarom Przestępstw

Biuro Karier Uniwersytetu Śląskiego oraz Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach zapraszają na spotkanie informacyjne dotyczące wolontariatu w Punktach Pomocy Ofiarom Przestępstw, które odbędzie się 11 grudnia 2017 r. o godz. 12:00  w auli im. Kazimierza Lepszego, w Rektoracie Uniwersytetu Śląskiego.

CO? - spotkanie informacyjne dotyczące wolontariatu w Punktach Pomocy Ofiarom Przestępstw
KIEDY?- 11 grudnia 2017 r., godz. 12:00
GDZIE? - Uniwersytet Śląski, aula K. Lepszego
(budynek rektoratu UŚ, I piętro, Katowice, ul. Bankowa 12)

O WOLONTARIACIE
W dniu 11 lutego 2005 r. zawarto Porozumienie pomiędzy Uniwersytetem Śląskim a Śląską Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach, na podstawie którego studenci Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach mają możliwość odbywania wolontariatu w Punktach Pomocy Ofiarom Przestępstw. Punkty te działają w większości miast na terenie województwa śląskiego, a prowadzone są przez samorządy terytorialne i organizacje pozarządowe.

W ramach przygotowania do wolontariatu odbędą się dwa szkolenia z zakresu pomocy psychologicznej i prawnej, prowadzone przez pracowników Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz zaproszonych prelegentów.

O terminie szkoleń wszyscy chętni zostaną poinformowani mailowo oraz poprzez stronę Biura Karier Uniwersytetu Śląskiego.

Obecność na szkoleniach jest obowiązkowa dla wszystkich chętnych, którzy chcą zaangażować się w wolontariat.

Wolontariat skierowany jest przede wszystkim do studentów prawa, psychologii, pedagogiki, pracy socjalnej oraz socjologii, którzy ukończyli conajmniej II rok studiów.

ZAPISY
Zapisy na spotkanie informacyjne odbywają sie poprzez formularz do 10 grudnia 2017 r.

!Osoby chętne do udziału w wolontariacie proszone są także o wypełnienie formularza, podpisanie go (odręcznie), zeskanowanie i wysłanie do dnia 23 lutego 2018 r. na adres: joanna.sadowska@us.edu.pl
lub zabranie go ze sobą na spotkanie informacyjne 11 grudnia 2017 r.

Twoja ocena: Nic Średnia: 5 (liczba głosów: 1)