Wydarzenie BK: Wolontariat w Pkt. Pomocy Ofiarom Przestępstw

Data wydarzenia: 
12 Grudzień, 2019 - 10:00 - 12:00
Pokaż w kalendarzu: 
0

Biuro Karier Uniwersytetu Śląskiego oraz Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach zapraszają na spotkanie informacyjne dotyczące wolontariatu w Punktach Pomocy Ofiarom Przestępstw, które odbędzie się 12 grudnia 2019 r. o godz. 10:00  w auli im. Kazimierza Lepszego, w Rektoracie Uniwersytetu Śląskiego.

 


CO? - wolontariat w Punktach Pomocy Ofiarom Przestępstw (spotkanie informacyjne)
KIEDY? - 12 grudnia 2019 r., godz. 10:00 
GDZIE? - Uniwersytet Śląski, aula K. Lepszego 
(budynek rektoratu UŚ, I piętro, Katowice, ul. Bankowa 12)


O WOLONTARIACIE
W dniu 11 lutego 2005 r. zawarto Porozumienie pomiędzy Uniwersytetem Śląskim a Śląską Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach, na podstawie którego studenci Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach mają możliwość odbywania wolontariatu w Punktach Pomocy Ofiarom Przestępstw. Punkty te działają w większości miast na terenie województwa śląskiego, a prowadzone są przez samorządy terytorialne i organizacje pozarządowe.

W ramach przygotowania do wolontariatu odbędą się dwa szkolenia z zakresu pomocy psychologicznej i prawnej, prowadzone przez pracowników Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz badanie kompetencji przydatnych w zawodach pomocowych!

O terminie szkoleń wszyscy chętni zostaną poinformowani mailowo oraz poprzez stronę Biura Karier Uniwersytetu Śląskiego.

Obecność na szkoleniach oraz badanie kluczowych kompetencji są obowiązkowe dla wszystkich chętnych, którzy chcą zaangażować się w wolontariat.


DLA KOGO?
Program kierowany jest do studentów IV i V roku psychologii i prawa oraz studentów minimum II roku studiow I stopnia na kierunkach pedagogika, praca socjalna, socjologia, doradztwo filozoficzne i coaching oraz nauki o rodzinie


ZAPISY
Osoby już zdecydowane, aby wziąć udział w wolontariacie proszone są o wypełnienie formularza, podpisanie go (odręcznie), zeskanowanie i wysłanie na adres: bk@us.edu.pl lub zabranie go ze sobą na spotkanie informacyjne.

Twoja ocena: Nic Średnia: 5 (liczba głosów: 1)
Projekt finansowany ze Środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego