Wygraj płatny staż w spółkach Skarbu Państwa!

Od dziś rusza konkurs "Budujemy wartość polskiej gospodarki. Pracuj dla nas!". Do wygrania – płatne staże w spółkach Skarbu Państwa dla absolwentów polskich uczelni. Najlepsi zdobędą doświadczenie zawodowe w prestiżowych firmach z udziałem Skarbu Państwa.

– Młodzi Polacy powinni rozwijać swoje umiejętności w  polskich przedsiębiorstwach. W spółkach z udziałem Skarbu Państwa jest dla nich miejsce. Dlatego gorąco zachęcam do włączenia się w pilotażowy program płatnych staży Ministerstwa Skarbu Państwa „Budujemy wartość polskiej gospodarki, pracuj dla nas! – powiedział Włodzimierz Karpiński, minister Skarbu Państwa.

Staże będą się odbywały w firmach: ARP, BGK, ENEA, Energa, Grupa Azoty, Grupa LOTOS, KGHM, KSC, PERN "Przyjaźń", PGE, PGNiG, PGZ, PKN ORLEN, PKO BP, PKP Cargo, PZU i TAURON. Laureaci pierwszego  miejsca w każdej spółce zdobędą sześciomiesięczny staż płatny min. 2 500 zł brutto/mies. Nagrodą za zajęcie kolejnych miejsc będą staże trzymiesięczne (płatne min. 2 000 zł brutto/mies.).

– Ankieta personalna będzie sprawdzana przez system komputerowy i oceniana liczbą punktów. Część oceny końcowej będzie stanowił wynik uzyskany przez kandydata w teście kompetencji składającym się z 50 pytań, a część ocena z pracy dyplomowej i średnia ocen uzyskanych podczas studiów – wyjaśniła Agnieszka Jabłońska - Twaróg, rzeczniczka MSP.

Aby wziąć udział w konkursie należy wejść na stronę, zarejestrować się i do 31 marca 2015 r. wypełnić profesjonalną ankietę badającą predyspozycje do pracy. Najlepsi zostaną zaproszeni przez spółki na rozmowę kwalifikacyjną. W konkursie mogą wziąć udział absolwenci polskich uczelni, którzy w 2014 r. obronili pracę dyplomową uzyskując tytuł inżyniera, magistra lub magistra inżyniera. Laureaci zostaną wyłonieni do 8 maja 2015 r. Pierwsze staże rozpoczną się od 1 czerwca 2015 r.

Więcej informacji na stronie.