Wymarzona praca dla absolwenta z niepełnosprawnością

Skorzystaj z cyklu spotkań z psychologiem i doradcą zawodowym. Wspólnie wyznacz dalszą ścieżkę udziału w projekcie: zdobycie uprawnień zawodowych, ukończenie kursów i szkoleń specjalizacyjnych lub odbycie trzymiesięcznego stażu zawodowego. Przewidziane są również warsztaty przygotowujące do wejścia na rynek pracy, wsparcie pośrednika pracy i coacha. Projekt jest współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

CO? – Projekt „Droga do wymarzonej pracy dla absolwenta z niepełnosprawnością”

KIEDY? – Projekt jest realizowany do 30.09.2023 r

Udział w projekcie pozwoli Ci na podniesienie kompetencji oraz pomoże w zdobyciu kwalifikacji zawodowych i ułatwi znalezienie pracy.

W ramach projektu otrzymasz:
  • wsparcie psychologa (3 godz.) i doradcy zawodowego (5 godz.) w zakresie aktywizacji zawodowej,
  • wsparcie pośrednika pracy (30 godz.) i coacha (10 godz.),
  • sfinansowanie wybranego kursu/szkolenia zawodowego (max 120 godz.),
  • trzymiesięczne staże zawodowe wraz ze stypendium stażowym.
Projekt jest realizowany w dwóch etapach w okresie: 01.09.2019 r. – 30.09.2021 i od 1.10. 2021 - 30.09.2023 r.

Projekt "Droga do wymarzonej pracy dla absolwenta z niepełnosprawnością jest finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) w ramach pilotażowego programu "ABSOLWENT".

Organizatorem projektu jest Fundacja „Znajdź Pomoc” ,a Biuro Projektu znajduje się przy Al. Rzeczpospolitej 2/U-2, w Warszawie. Główną misją Fundacji jest pomoc osobom chorym na raka i ich bliskim. Inne prowadzone projekty to m.in.: aktywność lokalna dla społeczności mieszkańców Katowic Centrum, Chorzowa Centrum i Sosnowca Centrum, program edukacyjny i zakładający cyfrowe wsparcie dla każdej osoby powyżej 60 roku życia, projekty stażowe.

Osoby spełniające łącznie poniższe warunki:
  • studenci ostatniego roku studiów lub absolwenci, osoby realizujące naukę w szkole wyższej na ostatnim roku lub posiadające tytuł zawodowy/stopień naukowy wydany nie wcześniej niż 60 miesięcy przed dniem przystąpienia do projektu
  • osoby z orzeczeniem niepełnosprawności;
  • osoby zamieszkałe na terenie woj. mazowieckiego, śląskiego, podlaskiego, kujawsko-pomorskiego,
  • osoby pozostające bez zatrudnienia (należy rozumieć przez to osobę bezrobotną lub poszukującą pracy, która nie wykonuje żadnej pracy zarobkowej bez względu na to, czy jest zatrudniona w Urzędzie Pracy),
  • nie biorące udziału w innych projektach finansowanych ze środków PFRON.

ZAPISY / SPOSÓB APLIKACJI

Regulamin projektu i dokumenty rekrutacyjne znajdują się na stronie.