Wyniki Konkursu "Praktykodawca Roku w województwie śląskim"

W województwie śląskim istnieją firmy, w której praktykanci nie parzą kawy i nie kserują dokumentów, lecz realizują samodzielne zadania! Chcesz poznać ich nazwy?

W piątkowy wieczór, 28 listopada 2014 r., odbyła się Gala Finałowa pierwszej edycji Konkursu "Praktykodawca Roku Województwa Śląskiego 2014". Miejscem tego niezwykle ważnego - zarówno dla środowiska akademickiego, jak i pracodawców regionu - wydarzenia była Sala Marmurowa Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

W trakcie uroczystości zaprezentowanych zostało 15 finalistów Konkursu, spośród których Kapituła wybrała zwycięzcę oraz przyznała trzy wyróżnienia. Najlepszym Praktykodawcą Województwa Śląskiego została gliwicka firma Future Processing działająca w branży IT, a wśród wyróżnionych znalazły się firmy JCommerce S.A., Provident oraz Real Deal Sp. z o.o.

Piątkowe spotkanie było doskonałą okazją do dyskusji dotyczącej obecnego statusu i przyszłości praktyk studenckich w Polsce, w której wzięli udział zarówno przedstawiciele Uniwersytetu Śląskiego - m.in. dr hab. Mirosław Nakonieczny - Prorektor ds. Umiędzynarodowienia, Współpracy z Otoczeniem i Promocji oraz dr Agnieszka Skołucka - Kanclerz Uniwersytetu Śląskiego - jak i reprezentanci pracodawców. Organizatorem wydarzenia była Fundacja Paideia, a odbyło się ono we współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Biurem Karier Uniwersytetu Śląskiego.

Twoja ocena: Nic Średnia: 3.7 (3 votes)