X Jubileuszowe Letnie Praktyki Badawcze

Zapraszamy studentów i doktorantów kierunków ścisłych, ekonomicznych i technicznych do wzięcia udziału w X Jubileuszowych Letnich Praktykach Badawczych.

Organizatorzy oferują:

• udział w różnorodnych projektach,
  • rozwiązywanie rzeczywistych problemów firm i instytucji,
  • łączenie badań naukowych z biznesem,
  • pracę w interdyscyplinarnych zespołach,
  • najlepsze brytyjskie wzorce.

Dodatkowo podczas praktyk organizowane są wykłady i szkolenia ze sposobów prezentacji, odpowiedniego tworzenia dokumentacji oraz wiele innych. Każdy projekt zakończony jest stworzonym przez grupę raportem dla zleceniodawcy.

Wymagania:

• zainteresowania naukowe z dziedzin takich jak matematyka, informatyka, ekonomia, a także nauk technicznych,
  • zapał do pracy,
  • chęć pogłębiania swojej wiedzy i zdobywania doświadczenia zawodowego.

Zajmiesz się:

• praktycznymi zastosowaniami matematyki (np. modelowanie procesów przemysłowych, biznes, rynki finansowe),
  • bezpieczeństwem i analizą złożonych systemów,
  • zarządzaniem projektami i rozwijaniem start-upów,
  • modelowaniem nowoczesnych rynków finansowych,
  • wyzwaniami ery Internetu i nanotechnologii,
  • ekonomią wirtualnych światów.

Letnie Praktyki Badawcze organizowane są przez: Instytut Badań Systemowych PAN, Centrum Zastosowań Matematyki Instytutu Matematycznego PAN oraz Wyższą Szkołę Informatyki Stosowanej i Zarządzania. Odbywają się w okresie lipiec-wrzesień 2014 r. w Warszawie.

Aplikacje (krótkie CV, list motywacyjny oraz rekomendację od pracownika naukowego/pracodawcy) należy wysyłać na adres: praktyki@ibspan.waw.pl, podając w temacie numer referencyjny IBS/BK/2014.
Zgłoszenia są oceniane na bieżąco. Ilość miejsc na praktykach jest ograniczona.

Termin zgłoszeń upływa 12 maja 2014.

Więcej informacji dotyczących Letnich Praktyk Badawczych znajduje się na stronie.