XIV Ogólnopolski Konkurs na Esej

Interesujesz się twórczością Stanisława Lema? Masz tzw. „lekkie pióro” i z łatwością piszesz eseje? Weź udział w ogólnopolskim konkursie na esej pt. „Czy Stanisław Lem przewidział nasz świat?”.

CO? - Ogólnopolski konkurs na esej
APLIKACJA DO: 27 listopada 2017 roku

W 2016 roku minęła dziesiąta rocznica śmierci Stanisława Lema, jednego z najpopularniejszych i najbardziej intrygujących pisarzy polskich drugiej połowy XX wieku. Ten świetny prozaik, wyborny eseista i komentator, a także niestrudzony analityk teraźniejszości i przyszłości, w przenikliwy sposób kreślił obrazy nadchodzącego świata. Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu ogłasza XIV Ogólnopolski Konkurs na Esej. Temat eseju: „Czy Stanisław Lem przewidział nasz świat?”.

Kapituła Konkursu przyzna w obu kategoriach następujące nagrody i wyróżnienia:

• I miejsce: nagroda pieniężna w wysokości – 750 zł
  • II miejsce: nagroda pieniężna w wysokości – 600 zł
  • III miejsce: nagroda pieniężna w wysokości – 400 zł

Kapituła Konkursu może także przyznać 2 wyróżnienia po 100 zł i 5 nagród rzeczowych w każdej z kategorii.

Organizatorem konkursu jest Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Opolu. Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Opolu to ponad sześćdziesięcioletnia tradycja, z czternastoma placówkami, a od pięciu lat nowoczesną główną siedzibą, nagrodzoną w wielu ogólnopolskich konkursach architektonicznych.

W konkursie mogą wziąć udział:

• I kategoria – uczniowie szkół średnich ogólnokształcących i zawodowych, kończących się egzaminem dojrzałości.
  • II kategoria – studenci uczelni wyższych – bez względu na kierunek oraz tryb odbywania studiów.

Termin nadsyłania prac upływa 27 listopada 2017 r.

Więcej informacji znajduje się na stronie.