XV Akademia Letnia "Wyzwania zrównoważonego rozwoju"

Fundacja Sendzimira zaprasza wszystkich zainteresowanych ekonomią, ochroną środowiska, socjologią, rozwojem lokalnym, CSR znających język angielski do udziału w XV Akademii Letniej "Wyzwania zrównoważonego rozwoju" oraz w szkoleniach e-learningowych.

Zapisy trwają do 8 marca 2012 r. Akademia odbędzie się w dniach 8-28 lipca 2012 r. w miejscowości Kartuzy na Pomorzu.

Do 7 marca br. można również zgłaszać chęć uczestnictwa wyłącznie w dwustopniowym szkoleniu e-learningowym, poświęconym podstawom oraz zastosowaniom zrównoważonego rozwoju i usług ekosystemów.

W tym roku odbędą się dwa szkolenia e-learningowe w języku angielskim (część materiałów będzie dostępna również po polsku dla uczestników polskojęzycznych). Pomimo zdalnego charakteru, szkolenia będą miały intensywny i interaktywny charakter. Uczestnicy będą pod ciągła opieką tutorów, będą mieli również dostęp do ekspertów – instruktorów, zarówno przez pocztę elektroniczną jak i w formie sesji internetowych (tzw. chatów).

Szkolenie I stopnia: "Wprowadzenie do zrównoważonego rozwoju" (10-25 marca br.)

Dla kogo? Dla studentów, dydaktyków, przedstawicieli środowiska samorządowego oraz organizacji i instytucji zajmujących się zrównoważonym rozwojem na poziomie lokalnym i regionalnym z Polski i państw Europy Środkowo-Wschodniej oraz basenu Morza Bałtyckiego.

Cel szkolenia: Zdobycie przez uczestników podstawowej wiedzy na temat zrównoważonego rozwoju, zapoznanie się z podstawami teoretycznymi, słownictwem oraz najważniejszymi trendami. Wprowadzenie do zagadnień usług ekosystemów.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny, wymagany jest regularny dostęp do internetu. Szkolenie zakończone jest testem oraz złożeniem pracy pisemnej na jeden z wybranych tematów. Osoby które ukończą szkolenie z pozytywnym wynikiem otrzymają certyfikat sygnowany przez Fundację Sendzimira.

Najlepsi absolwenci szkolenia (ok. 60 osób) będą mieli możliwość wzięcia udziału w szkoleniu 2 stopnia.

Szkolenie II stopnia: "Zastosowanie zrównoważonego rozwoju" (2 kwietnia-6 maja br.)

Dla kogo? Dla osób które ukończą szkolenie 1 stopnia Wprowadzenie do zrównoważonego rozwoju.

Cele szkolenia: Zdobycie wiedzy z zakresu zrównoważonego rozwoju oraz usług ekosystemów. Zdobycie lub rozwinięcie umiejętności przekładania teoretycznej wiedzy na praktykę. Wprowadzenie do praktycznych aspektów zrównoważonego rozwoju, zwłaszcza wdrażania go w społecznościach lokalnych, organizacjach i instytucjach, prezentacja najnowszych osiągnięć naukowych w tym zakresie, narzędzi i dobrych przykładów z Polski i ze świata. Szkolenie to jest kontynuacją szkolenia pierwszego i stanowi jego uzupełnienie, uszczegółowienie oraz wzbogacenie.

Szkolenie zakończy się uzyskaniem certyfikatu ukończenia szkolenia. Udział w nim jest bezpłatny.

Więcej informacji na temat Akademii Letniej na stronie Fundacji Sendzimira.

Szkolenie 1 stopnia:
Wprowadzenie do zrównoważonego rozwoju