XXIII EDYCJI PROGRAMU STYPENDIÓW POMOSTOWYCH

Zdobądź stypendium na wymarzone studia! Jeżeli spełniasz wymogi programu nie przegap szansy i aplikuj w terminie od 9 lipca do 20 sierpnia 2024 roku do XXIII EDYCJI PROGRAMU STYPENDIÓW POMOSTOWYCH. Stypendium Pomostowe na I rok studiów to aż 10 tysięcy złotych! Ponadto jako uczestnik programu będziesz mógł uczestniczyć w warsztatach, szkoleniach i konferencjach rozwijających kompetencje miękkie oraz umiejętności niezbędne w późniejszej karierze zawodowej.

CO? –  XXIII EDYCJI PROGRAMU STYPENDIÓW POMOSTOWYCH
APLIKACJA W TERMINIE: od 9 lipca do 20 sierpnia 2024 r.

O PROGRAMIE
Program Stypendiów Pomostowych zainicjowano w 2002 roku przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności. Od tamtego czasu zarządza nim Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości. Jest jednym z największych pozarządowych programów stypendialnych w Polsce. Dotychczas, w ramach programu, przyznano blisko 27 500 różnego rodzaju stypendiów, w tym prawie 19 000 na pierwszy rok studiów. Partnerzy na cel wsparcia młodzieży przeznaczyli ponad 142,5 milionów złotych.

Programem zarządza: Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości

Autor i Partner Strategiczny: Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności

Partnerzy: Fundacja Inter Cars i koalicja lokalnych organizacji pozarządowych

Program jest realizowany przy współpracy Centrum im. Profesora Bronisława Geremka oraz Pracowni Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”.

Organizator zaprasza do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami o aplikowaniu oraz regulaminem programu.

O stypendium ubiegać się może każdy tegoroczny maturzysta pochodzący ze wsi lub niewielkiej miejscowości (do 20 tys. mieszkańców), który jest członkiem rodziny, której dochód na osobę nie przekracza 2 969 zł brutto, uzyska na maturze odpowiednią ilość punktów (tzn. minimum 100 – zgodnie z algorytmem programu) i zostanie przyjęty na I rok studiów stacjonarnych w polskich uczelniach akademickich w roku akademickim 2024/2025.

Ponadto kandydat musi spełnić jeden z poniższych warunków:

• być uczestnikiem finałowego etapu olimpiad przedmiotowych w szkole średniej,
  • należeć do rodziny wielodzietnej lub być wychowankiem rodziny zastępczej bądź państwowego domu dziecka,
  • posiadać rekomendację lokalnej organizacji pozarządowej uczestniczącej w bieżącej edycji programu (lista organizacji zostanie opublikowana wkrótce).

Rekrutacja do programu odbędzie się online.